«Втішайся в Господі, і він сповнить тобі бажання твого серця. На Господа здай твою дорогу; вповай на нього, і він учинить; виведе, як світло, твою правду і твоє право, як полудень. Спокійним будь у Господі, надійсь на нього.» (Книга Псалмів 37(36):4-7)

Молитви перед Літургією

Молитва при вході до церкви

Милосердя двері відкрий нам, Благословенна Богородице, щоб надіючись на Тебе, ми не загинули, але щоб визволилися Тобою від усякого лиха, бо Ти є спасіння роду християнського.

Це входжу я до дому Твого Святого, Господи, щоб поклонитися Твоїй Величности і вознести свою щиру молитву перед святим Твоїм Престолом, Владико світу. Стаючи перед тобою, Господи, я приношу всі справи життя мого, а Ти щедрою рукою Своєю поблагослови мою щиру працю і мої добрі наміри і веди мене дорогою безпечною, щоб не похитнулися ноги мої. Я дякую Тобі, Отче Небесний, за всі щедрі дари, які подає нам батьківська рука Твоя. Я прославляю Тебе, Творче і Владико Неба і землі, як Радість життя нашого, як Світло яке життя наше освічує, як Законоположника, що життя наше на праведну дорогу наставляє, як Суддю, який всім віддасть за їхні заслуги, як Доброчинця, який щедрою рукою допомагає тим, хто на Тебе надіється. Нехай же приємною буде Тобі молитва, наче кадило запашне, як щира жертва серця мого для Тебе, Господи. І Тобі я славу возсилаю, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва перед початком Божественної Літургії

Господи Ісусе Христе, Ти є Щедрим і Милостивим до всіх, хто до Тебе звертається. Молюся до Тебе: дай мені зі щирістю, любов’ю, та страхом і всією увагою аж до закінчення цієї Служби Божої пробувати і з совістю та щирим серцем Тобі молитися, Милосердному Богові. Господи Царю, вислухай мене, що благаю Тебе, і прости мені гріхи мої, бо Ти один є Милосердним, і Тебе славлю з Отцем, і Святим Духом, на віки віків. Амінь.

Молитва перед читанням Євангелія

Засвіти в серцях наших, Чоловіколюбче Владико, чисте світло Твого Богопізнання і очі розуму нашого розкрий на розуміння євангелівської Твоєї науки. Дай нам страх Блаженних Заповітів Твоїх, щоб, перемігши всі тілесні пристрасті, ми проводили духовне життя. Думали й чинили все так, як подобається Тобі. Бо Ти є світло душ і тіл наших, Христе Боже, і Тобі славу возсилаємо з Предвічним Твоїм Отцем, і Всесвятим Благим, і Животворним Твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Подячна молитва після завершення Святої Літургії

Дякую Тобі, Боже, Спасителю мій! Усією душею моєю і тілом, славлю і вихваляю Тебе, що сподобив мене, грішного, взяти участь у принесенні Твоєї Безкровної Жертви за наші гріхи і на спомин Твого земного життя, спасаючих мук, хресної смерти, преславного Воскресіння і Вознесіння на Небо. Молюся до Тебе: всі мої гріхи обмий, очисти і прости, і дай мені, протягом всіх днів життя мого, творити Волю Твою і з чистою совістю приносити подяку й молитви Тобі з Предвічним Твоїм Отцем і Пресвятим, Благим і Животворним Твоїм Духом нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва до Предвічного Отця

Предвічний Отче. Єднаюся із наміреннями і почуваннями Скорбіючої Божої Матері на Голготі і офірую Тобі Жертву, котру Твій улюблений Син зробив із Себе на Хресті, і поновлює зараз на цьому святому Вівтарі. Офірую її в ім’я усього людства із всіма Службами Божими, котрі тепер жертвуються і будуть жертвуватися цього дня по цілому світі:

щоб поклонятися Тобі і віддати належну Тобі честь, визнаючи Твоє верховне панування над усіма речами і повну залежність усього від Тебе, Котрий є нашим початком і кінцем;

щоби подякувати Тобі за незліченні одержані ласки;

щоби задовільними Твоє Правосуддя, котре підноситься проти нас за численні гріхи і, щоб вчинити надолуження за них;

щоб виблагати ласку і милосердя для себе, для Твоєї Церкви, для всіх недужих і скорбіючи, для нещасних грішників, для тих, кому я обіцяв молитви, за весь світ і за душі у чистилищі. Амінь.

Акт жалю

О мій Боже! Сердечно жалую, що образив Тебе, і бриджуся всіма моїми гріхами, бо я боюся втрати Неба і мук пекла. Але найбільше жалую, що ними образив Тебе, мого Бога, Котрий є самим добрим і заслуговує на всю мою любов. Твердо постановляю з допомогою Твоєї ласки висповідатися з моїх гріхів, вчинити покуту і направити моє життя. Амінь.

Молитва перед сповіддю

Господи Боже Милосердний, не знаю як сьогодні смію стати перед Твоїм Святим Образом. Ти обдарував і обдаровуєш мене завжди Своїми Щедротами та Ласками, а я, невдячний, ображаю Тебе гріхами своїми. Але сьогодні, Господи, хочу щиро навернутися й Тебе випросити, щоб гнів Твій справедливий не впав на мене, через мою прив’язаність до гріха. Дай мені, Господи, силу й пам'ять пригадати собі всі провини мої й висповідатися сьогодні та покаятися.

Молитва після сповіді

Безконечно Милосердний Господи! Дякую Тобі від усього серця, що Ти простив мені мої гріхи й очистив мою душу. Допоможи мені, Господи, щоб я назавжди став Твоєю доброю й вірною дитиною, в майбутньому обіцяю ніколи більше не грішити й уникати всього, що мене доводить до злого.

Пречиста Діво, Богородице Маріє! Допоможи мені якнайкраще виконувати Волю Божу, будь моєю Заступницею перед Богом.

Святий Ангеле Божий, Охоронцю і Заступнику мій, бережи мене від усього злого. Амінь.

Приготування до Святого Причастя

Господи Ісусе Христе, Царю непроминаючої слави. Глянь, я прагну прийти до Тебе нині і прийняти Твоє Тіло і Кров у цій Небесній Тайні на Твою честь і славу для добра моєї душі. Прагну прийняти Тебе, бо таке Твоє бажання і так Ти постановив. Тому хай буде благословенне Твоє Ім’я вовіки! Хочу прийти до Тебе, як Магдалина, щоб бути ізбавленим від лукавого, і обняти Твої стопи, моє єдине Добро. Бажаю прийти до Тебе, щоб щасливо об’єднатися з Тобою, щоб я надалі мешкав в Тобі, а Ти - в мені. І – щоб ніщо в житті і смерті не розлучило мене ніколи з Тобою. Амінь.

Молитва перед причащанням

Вірую, Господи і ісповідую, що Ти єси воістину Христос, Син Бога живого, що прийшов у світ грішників спасти, з яких перший я.

Вечері Твоєї тайної сьогодні, Сину Божий, мене причасником прийми, бо ворогам Твоїм тайни не повім і поцілунку не дам Тобі, як Юда, але як розбійник сповідаюся Тобі:

Пом’яни мене, Господи, коли прийдеш у царстві Твоїм.
Пом’яни мене, Владико, коли прийдеш, у царстві Твоїм.
Пом’яни мене, Святий, коли прийдеш, у царстві Твоїм.


Нехай не на суд і не на осудження буде мені причастя святих Твоїх Таїн, Господи, а на зцілення душі і тіла.

Боже‚ будь милостивий до мене грішного.
Боже‚ очисти мої гріхи і помилуй мене.
Без числа нагрішив я‚ Господи‚ прости мені. Амінь.

Молитва перед причащанням

Господи Ісусе Христе, Сину Живого Бога! По Волі Бога Отця і трудами Святого Духа Твоя смерть принесла світові життя. Твоїм Тілом і Кров’ю звільни мене від всіх моїх гріхів і від усякого зла. Даруй, щоб я був вірний Твоїй Науці, і ніколи мені не позволь відійти від Тебе.

Господи Ісусе Христе. З вірою в Твою любов і Милосердя я споживатиму Твоє Тіло і питиму Твою Кров. Нехай вони мені не будуть на осудження, але на оздоровлення тіла і душі. Господи, дозволь мені з чистим серцем сподобитись прийняти ці Дари. Нехай вони принесуть мені оздоровлення і кріпость тепер і назавжди. Амінь.

Молитва по дорозі до Причастя

Люба преблагословенна Матінко! Будь ласка, супроводь мене до Святого Причастя, щоб я міг його достойно прийняти від священика – на язик і навколішки, якщо можна. Прошу всіх ангелів і Святих, і святі душі клякнути замість мене, якщо я не зможу, щоб відати належну славу й честь Ісусу Христу у Пресвятій Євхаристії.

Молитва по дорозі від Причастя

О Господи. Я невартий Тебе прийняти, але промов лише слово, і моя душа стане оздоровлена. (3 р.).

Молитва після Причастя

Дякую тобі, любий Ісусе, що прийшов до мене, хоч я невартий Тебе приймати. Обмий, почисть мене, підмети, щоб я міг бути вартий Твоєї святої Присутності. Любий Ісусе, припадаю перед Тобою і дякую, що Ти прийшов. Жертвую це Причастя в надолуження за мої гріхи. Жертвую це Святе Причастя за всіх людей і намірення, за котрі я молюся. Прийди до мого серця і душі і там займи місце на Троні разом з Пречистою Матір’ю і Святим Йосифом. Люба Матінко. Вчини цю офіру і ці жертви досконалими і візьми їх до Предвічного Отця разом з моєю любов’ю і подякою. Ісусе, Маріє і Йосифе, будьте зі мною, залишайтеся зі мною. Най я завжди служу Вам. Якщо Ваша ласка, то я також прагну увійти у Царство Миру. Любий Предвічний Отче. Я шукаю, стукаю і прошу в Ісусове Ім’я, щоб увійти у Царство Миру, якщо на це буде Твоя Воля. Любий Ісусе. Обгорни моє серце, душу, мої спосібності і відчуття, кожну клітину мого існування. Обійми не тільки мене але й усіх тих, з ким і за кого я молюся, щоби вступити у спільноту Святих. Амінь.

Подячна молитва після Святого Причастя

Мій добрий Ісусе. Молю Тебе, щоб Ти мене благословив. Тримай мене в своїй любові, даруй ласку, щоб я вистояв до кінця. Допоможи мені стати святим. Оборони мене у тілі і в душі, щоб я ніколи не відхилився від правильного шляху, але з певністю дійшов до Твого Царства, де ми будемо споглядати Тебе лице в лице, а не лише як в нашому темному земному світі, - закритих від наших очей Тайнах. Насити мене Тобою Самим і наповни такою насолодою, щоб я більше ніколи не голодував і не мав спраги. Упадаю перед Тобою, Котрий з Отцем і Святим Духом живеш і царюєш у цілий вселенній во віки віків. Амінь. Хай Серце Ісуса у Пресвятих Тайнах отримує у кожну мить хвалу, і поклоніння, і ніжну любов по всіх Кивотах світу аж до кінця часів. Амінь.

Молитва після Святого Причастя до Богородиці

Пресвята Владичице Богородице, Надіє, Покрове, Пристановище, Утіхо, Радосте моя! Дякую Тобі, що дозволила мені недостойному бути причасником Пречистого Тіла і Дорогоцінної Крові Сина Твого. Ти, що породила Світло Істинне, просвіти очі серця думок моїх. Ти, яка породила Джерело безсмертя, оживи мене, на смерть засудженого, через гріхи. Ти, Милостивого Бога Милосердна Мати, помилуй мене і даруй мені каяття в серці моєму, і покору в думках моїх, і визволення з неволі гріховних помислів моїх, і сподоби мене до останнього зітхання неосудно приймати Пречистих Тайн Освячення на зцілення душі і тіла. І дай мені сльози покаяння і визнання, щоб величати й славити Тебе протягом усіх днів життя мого, бо Ти є Благословенною і Препрославною на віки віків. Амінь.