«Не відкидай мене від обличчя твого, духа твого святого не відбирай від мене. Поверни мені радість спасіння твого і зміцни мене духом благородним, щоб доріг твоїх навчив я беззаконних ...» (Книга Псалмів 51 (50):13-15)

Молитви до Святого Духа

Намагайтесь щодня, хоча би на п’ять хвилин, звільнитися від усього мирського, закрити вуха і серце на зовнішній світ і, зібравшись на дусі, увійти у святиню вашої охрещеної душі, котра є оселею Святого Духа, промовляючи цю молитву:

О, улюблений Сотворителю, Святий Духу, благословляю Тебе, за ласки, котрі на мене зіслав. Благословляю тебе за Світло, котре мені пролив. Хвала Богу Всемогутньому. Амінь.

Молитва до Святого Духа

Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш‚ Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Молитва до Святого Духа

О Духу Святий, душе моєї душі, люблю Тебе, освячуй мене і провадь мене, зміцнюй, розраджуй і навчай, що маю робити, наказуй мені. Усьому підкоряюсь, чого від мене вимагатимеш, прагну все прийняти, що допустиш у моєму житті, дай мені тільки пізнати Твою святу волю. Амінь.

Молитва про дари Святого Духа

Святий Духу Боже, Духу Отця і Сина, упокоряючись перед Божим Престолом Твоїм, перед обличчям Неба і землі, посвячуюся Тобі та віддаю Тобі душу і тіло моє. Обожнюю світло Твоєї нескінченної чистоти, досконалість Твоєї справедливості, сили Твоєї любові. Ти — світло і сила моєї душі, у Тобі живу, думаю та дію, аби невірністю Твоїй ласці не засмучував Тебе, не грішив проти Тебе і вчини так, щоб безнастанно, вслухаючись у голос Твій, йшов за Твоїми натхненнями.

О Духу Святий, подателю дару мудрості, освячуй мене.
О Духу Святий, подателю дару розуму, навчай мене.
О Духу Святий, подателю дару поради, керуй мною.
О Духу Святий, подателю дару сили, зміцнюй мене.
О Духу Святий, подателю дару вміння, просвіти моє невігластво.
О Духу Святий, подателю страху Божого, увільни мене від усякого гріха.
О Духу Святий, подателю дару миру, обдаруй мене миром.

Благаю Тебе, Духу Святий Боже, уділи мені сили, щоб у кожній хвилині життя керувався добротою і благими намірами, упокоренням і вірністю, терпеливістю і любов'ю, радістю і поблажливістю. Амінь.

Акт посвяти себе Духові Святому

Духу Святий, Духу Божий, Духу світла і любові! Посвячую Тобі розум мій, серце моє, волю мою і усього себе в житті та у вічності. Вчини, .аби розум мій завжди був готовий до прийняття натхнень, які походять від Тебе .з Неба і науки св. Церкви, котрою Ти непомильно керуєш; аби серце моє завжди палало любов'ю до Бога та ближнього, а воля моя завжди погоджувалася з Волею Божою; аби усе моє життя було вірним наслідуванням чеснот Господа нашого і Відкупителя Ісуса Христа, котрому з Отцем Небесним і Тобою нехай завжди буде честь і слава. Амінь.

Святий Духу, надихни мене
Святий Духу, надихни мене,
Любове Божа, поглинь мене,
на правильну дорогу, запровадь мене.
Маріє Мати, глянь на мене,
З Ісусом благослови мене.
Від усякого злого, від усякого блуду, від усякої небезпеки, збережи мене. Амінь.

Молитва на Зіслання Святого Духа

Коли Ти, Христе Спасителю, вознісся на небо, Ти обіцяв Своїм Апостолам й Ученикам зіслати з неба Утішителя Святого Духа, що мав їх навчити всякої правди. Ти сповнив, Христе, ту обітницю. Ти зіслав з неба Святого Духа на св. Своїх Учеників й Апостолів і ми в торжественний день Зішестя Святого Духа обходимо ту світлу й велику пам'ятку цієї великої і святочної хвилини. Вона для нас не чужа й не далека, бо кожний з нас стається також учасником цього небесного Дару. Ми приймаємо Твого Святого Духа у св. Тайні Миропомазання, ми приймаємо Його в кожному побільшенні освячуючої благодати. Тоді Ти зіслав Свого Святого Духа видимим способом, у виді огнених язиків, але невидимим способом зсилаєш Його на нас усіх при кожному доброму ділі, при кожній молитві, а передовсім тоді, коли з освячуючою благодаттю, з любов'ю дітей звертаємося до Отця Небесного й Дух Твій Святий проливається в наші серця любов'ю до Бога й любов'ю до ближніх. Через те наші тіла й наші душі є храмом Святого Твого Духа. Твій Дух з нами перебуває й наставляє нас на праві дороги християнського життя. Віднови в наших душах той храм Твого Святого Духа. Віднови в наших душах те перебування Його Божою любов'ю. Хочемо бути Твоїми вірними слугами, хочемо сповнити Твої заповіді, хочемо до смерти витривати у святій Вірі й любові до Бога й ближніх. Як у щоденних молитвах, так і сьогодні про це просимо: «Серце чисте сотвори в мені, Боже, й Дух правий обнови в утробі моїй. Не відкинь мене від лиця Твого й Духа Твого Святого не відійми від мене. Віддай мені радість спасення Свого й Духом владичним утверди мене» (Пс. 50) З тим самим проханням звертаємося й до Святого Духа кожної днини в році, а особливим способом в Його великий і світлий празник. Того Небесного Царя, Утішителя, Духа Правди взиваємо щодня: прийди і вселися в нас й очисти нас від усякої скверни і спаси, Святий Душе, наші душі, відкуплені Христовою кров'ю. Амінь.

Посвята себе Святому Духові

Душе Святий, Душе Божий, Душе Світла і Любові! Тобі посвячуємо свій розум, своє серце, свою волю. В житті теперішньому і вічному зроби, щоб розум наш був охочим до сприйняття натхнень, які походять від Тебе з неба, і науки Церкви, якою Ти непомильно керуєш і яку впорядковуєш, щоб наші серця палали завжди любов'ю до Бога і ближнього, а наша воля, щоб була згідна з волею Божою, щоб ціле наше життя за чеснотами Матінки Божої було освячене навіки. Амінь.

Молитва до Святого Духа

Владико, Чоловіколюбче! Засвіти благодаттю Святого і животворного Твого Духа, у наших серцях нетлінне світло богопізнання, а очі нашого розуму розкрий на розуміння Твоєї євангельської науки, щоб ми це важливе діло розпочали на Твою славу й добро наших душ та й інших, котрі ним користуватимуться для звеличення Твоєї святої Церкви і Твого Пречистого імені. Дай нам страх Твій і любов з вірою виконувати Твої блаженні заповіді та керуватися натхненнями Божого Духа, щоб, подолавши свої тілесні пристрасті, вести справді духовне життя та думати й чинити все, що Тобі миле. Бо Ти, освячення наше, й Тобі славу возсилаємо: Отцю, і Сину, і Святому Духові, через руки Пренепорочної Богородиці, нині і, повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Дев'ятниця до Святого Духа (молитись упродовж дев’яти днів)

Перший день
(Любов - це невгасимий, палаючий вогонь.)
(У цій та наступних дев'ятнщях підзаголовок молитви того чи іншого дня служить також темою для молитовних розважань на цей день дев'ятниці) Мій Боже, я досі нічого для Тебе не вчинив. Горе мені! Моя остиглість спонукує Тебе відкинути мене. Святий Душе, розігрій моє холодне серце і розбуди в мені бажання подобатися Тобі. Зрікаюся власної волі і постановляю радше померти, ніж вчинити Тобі прикрість. Ти з'явився у вигляді язиків, тому я зрікаюся задля Тебе мого язика, щоб більше не зневажати Тебе. Ти дав мені його Тебе ним прославляти, а я користувався ним, щоб ображати Тебе й спонукувати інших робити так само! Всім серцем каюся у цьому. Заради Ісуса Христа, який протягом Свого земного життя так сильно Тебе прославляв, допоможи мені, щоб і я на майбутнє славив Тебе, взивав на допомогу і розповідав про Твою доброту та любов, якою і люди повинні любити Тебе. Моє найвище Благо, люблю Тебе. Мій люблячий Боже, люблю Тебе. Маріє, Ти - обручниця Святого Духа. Виєднай мені цей святий вогонь любові.

"Отче наш...", "Богородице Діво..." (1 р.)

Другий день

(Любов – це світло, що просвічує.)
Святий Душе, вірю, що Ти істинний Бог, рівний Богові Отцеві й Синові. Поклоняюся і визнаю, що Ти - давець світла, яким допоміг мені пізнати зло, котрого я допустився, ображаючи Тебе, і показав, що я зобов'язаний любити Тебе. Дякую за це і гірко жалкую, що образив Тебе. Я заслужив на те, щоб бути залишеним Тобою у темряві, але бачу, що Ти не покинув мене. Святий Душе, просвічуй мене й далі і помагай щораз краще пізнавати Твою безмежну доброту. Водночас дай мені силу всім серцем любити Тебе на майбутнє. Збільш Свої ласки для мене. Нехай вони переможуть і змусять мене нікого не любити, крім Тебе. Вчини це заради заслуг Ісуса Христа. Моє найвище Добро, люблю Тебе, люблю Тебе сильніше за себе самого. Хочу повністю належати Тобі. Прийми мене і не допусти, щоб я коли-небудь покинув Тебе. Моя Мати Маріє, помагай мені своїм заступництвом.

"Отче наш...", "Богородице Діво..." (1 р.)

Третій день
(Любов — це вода, яка гамує душевну спрагу.)
Разом із самарянською жінкою, мій Ісусе, благаю Тебе: "Пане, дай мені цієї води", тобто Свою любов, щоб я міг забути про землю і проживати тільки для Тебе, моя безмежна Любове. Зроси те, що сухе, тобто мою душу, котра, як висохла земля, що нічого не родить, за винятком паростків і колючих гріхів. Господи, наводни її Своєю ласкою, щоб породила плід Твоєї слави, поки покине цей світ у годині смерті Джерело живої води, безмежне Добро, як часто я промінював Тебе на земні насолоди, які позбавили мене Твоєї любові! Краще б я помер, ніж мав образити Тебе! Мій Боже, на майбутнє не бажаю нікого більше, тільки Тебе. Допоможи мені бути вірним Тобі Маріє, моя надіє, оберігай мене завжди під своїм покровом.

"Отче наш...", "Богородице Діво..." (1 р.)

Четвертий день
(Любов - це плодоносна роса.)
Святий і Божественний Душе, не хочу більше жити для самого себе. Бажаю використати решту своїх днів на землі, щоб любити Тебе та подобатися Тобі. Тому благаю Тебе: прийди до мого серця і навчи мене належно розважати. Скріпи мене, щоб я не припиняв їх під час духовної посухи. Дай мені духа молитви, тобто ласку завжди молитися й молитися так, щоб мої молитви були милими Тобі. Гріхи вже було погубили мене. Однак бачу, що Ти ласкаво поступаєш зі мною. Ось тому знаю, що бажаєш для мене спасіння і святості. Я теж хочу стати святим, щоб подобатися Тобі та щораз більше любити Тебе. Моє найвище добро, люблю Тебе. Моя Любове, люблю Тебе і тому повністю присвячуюся Тобі. Маріє, моя надіє, чувай наді мною.

"Отче наш...", "Богородице Діво..." (1 р.)

П'ятий день
(Любов - це життєдайний відпочинок.)
Мій Боже, скільки разів я зневажав Твою волю, щоб чинити те, що подобалося мені! Шкодую, що так поступав. Господи, хочу відтепер всім серцем любити Тебе! Господи, говори, бо Твій слуга слухає. Скажи, чого бажаєш від мене, на майбутнє. Хочу це виконувати. Твоя свята воля буде моїм єдиним бажанням і любов'ю. Святий Душе, поможи, бо я немічний. Ти такий добрий, тому як я можу любити щось інше більше, ніж Тебе?! Своєю святою любов'ю опануй всі мої почування. Зрікаюся всього, щоб уповні віддати себе Тобі. Прийми мене і помагай мені. Моя Мати Маріє, надіюся на Тебе.

"Отче наш...", "Богородице Діво..." (1 р.)

Шостий день
(Любов - це чеснота, що скріплює душу.)
Мій Боже, я так часто запевняю, що люблю Тебе, але нічого не роблю задля Твоєї любови. Це означає, що не люблю, або дуже слабо люблю Тебе Мій Ісусе, пошли мені святого Духа, щоб укріпив мене для страждань з любові до Тебе і допоміг трудитися для Тебе, перш ніж помру. Дай мені силу любити страждання, бо я численними гріхами заслужив собі на пекло. Мій Боже, Ти - сама доброта і любов. Бажаєш мешкати в моїй душі, з якої я так часто Тебе проганяв. Прийди, замешкай, візьми і вчини її Своєю. Мій Господи, люблю Тебе, і це знак, що Ти коло мене, точнісінько так, як казав св. Іван "Хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог у нім". Перебуваючи зі мною, збільш любов, яка лучить мене з Тобою, щоб я не бажав, не шукав і не любив нікого, крім одного Тебе, і ніколи не віддалявся від Твоєї любові. Мій Ісусе, хочу бути Твоїм. Маріє, моя царице й заступнице, виєднай мені любов і витривалість.

"Отче наш...", "Богородице Діво..." (1 р.)

Сьомий день
(Бог мешкає в душі через любов.)
Мій Боже, я знаю, що Ти хочеш, аби я повністю належав Тобі Я так часто проганяв Тебе зі своєї душі, а Ти все-таки вертався до мене. Запануй у моїй душі, бо повністю віддаюся Тобі. Мій Ісусе, візьми мене і не дозволь, щоб на майбутнє я жодної хвилини жив без Твоєї любови. Ти бажаєш, щоб я був Тобою, і я не бажаю нікого, тільки Тебе. Ти хочеш моєї душі, і моя душа не хоче нікого, тільки Тебе. Ти любиш мене, не дозволь, щоб я віддалявся від Тебе. Царице неба, покладаю на Тебе свою надію.

"Отче наш...", "Богородице Діво..." (1 р.)

Восьмий день
(Любов - це духовні в'язи.)
Мій дорогий Ісусе, Ти дійсно заслуговуєш на мою любов, бо дуже дорого заплатив за неї. Я був би дуже невдячним, якщо б слабо любив Тебе або намагався ділити своє серце між Тобою і сотворінням. Адже Ти віддав життя і пролив Свою кров за мене! Хочу від усього звільнитися, щоб любити тільки Тебе одного. На жаль, я заслабкий, щоб виконати це бажання. Ти викликав його в моїй душі, тому поможи здійснити його. Мій любий Ісусе, зрани моє бідне серце Своєю любов'ю, щоб я завжди тужив за Тобою і любив Тебе. Дай, щоб завжди шукав, бажав і знаходив Тебе у своїм житті. Мій Ісусе, тільки Тебе і нікого іншого не бажаю. Дай, щоб під час земного життя і передовсім у хвилині смерті, я міг повторювати: "Ісусе, нікого іншого не бажаю, за винятком Тебе одного". Моя Мати Маріє, вчини, щоб від сьогодні я не бажав нічого, крім одного Бога.

"Отче наш...", "Богородице Діво..." (1 р.)

Дев'ятий день
(Любов - це найбільший скарб.)
Мій Боже, колись я не бажав Тебе, а тільки шукав себе самого і власних задоволень. Через це стільки разів покидав Тебе, своє Найвище Добро. На щастя, слова пророка Єремії потішають мене, бо він каже: "Господь ласкавий... для душі, яка шукає Його"(Плачі: 3, 24). Він запевняє мене, що Ти добрий для тих, що шукають Тебе. Мій любий Господи, тепер бачу, як погано я чинив, коли покидав Тебе. Всім серцем шкодую про це, бо розумію, що Ти - мій безмежно цінний Скарб. Покидаю все, бо хочу тільки Тебе одного любити. Мій Боже, моя Любове, люблю Тебе, бажаю Тебе і зітхаю за Тобою. Святий Душе, прийди до мене і Своїм святим вогнем знищ у мені всяке почування, яке Тобі не до вподоби. Допоможи мені повністю належати Тобі. Нехай перемагає все, щоб я став таким, щоб подобатися Тобі. Моя заступнице і Мати Маріє, помагай мені своїми молитвами.

"Отче наш...", "Богородице Діво..." (1 р.)

Заключна молитва
(Мудрість і досконалість - це засоби, що допомагають любити Бога та стати святим.)
Мій дорогий Спасителю, Ти бажаєш моєї любові і велиш всім серцем любити Тебе. Так, мій Ісусе, хочу всім серцем любити Тебе. Мій Боже, довіряючи Твоєму милосердю, скажу Тобі, що мої минулі гріхи не лякають мене, бо ненавиджу їх більше, ніж всяке інше зло. Ти ж забуваєш зневаги, коли душа щиро кається і любить Тебе. З Твоєю допомогою сподіваюся любити Тебе більше, ніж інші, бо найсильніше зневажив Тебе. Мій Господи, Ти хочеш, щоб я був святим, і я так само бажаю стати святим, щоб подобатися Тобі. Безмежна Доброто, люблю Тебе і тому повністю віддаюся Тобі. Відтепер будеш моїм єдиним добром і предметом любові. Моя Любове, прийми мене, вчини, щоб повністю належав Тобі і вже ніколи не чинив Тобі прикрощів. Дай, щоб я трудився для Тебе, як Ти трудився для мене під час Свого земного життя. Маріє, прелюба Обручнице Святого Духа, виєднай мені любов і вірність Богові.

"Отче наш...", "Богородице Діво..." (1 р.)

Коротке пояснення:

Ця дев'ятниця збагачена великими чудами і дарами, особливо даром Святого Духа, що є даром, який Ісус Христос вислужив нам Своїми страстями... Святий Дух, це Любов, якою Отець любить Сина, а Син Отця. Тому дар любові (найбільший дар, який Бог може дати нашим душам) приписуємо якраз Святому Духові. Як пише св. Павло: „Любов Божа запанувала в наших серцях через Святого Духа, що Його дано нам" (Рим.5.5.). Отож годиться під час цієї дев'ятниці призадуматися над важливістю Божої любові, щоб розбудити в собі бажання здобути її... Ваш Небесний Отець подасть Святого Духа тим, хто прохатиме Його (Лк.11.13). Очевидно, це є дуже серйозна дев”ятниця, яка відмовляється, зокрема, у потребі отримати Духа Святого, випросити в Бога-Духа Святого дар любові та інших подібних потреб.).