«І, взявши чашу, віддав хвалу й мовив: Візьміть її і поділіться між собою, бо, кажу вам: Віднині я не буду більше пити з плоду винограду, доки не прийде Боже Царство.» (Євангелія від Луки 22:17-18)

Таїнства

Що таке Таїнства Церкви?

Таїнства Церкви - це священнодії, в яких під обрядами невидимо діє благодать Божа, тобто спасительна дія Святого Духа.

Таїнство – це немовби канал між Божественним та нашим світом, по якому до нас сходить благодать Божа. В кожному Таїнстві поєднується духовне і матеріальне – саме через матеріальні предмети благодать Божа входить до нашого світу. Причина цього – в двосоставності людської природи, яка складається з душі і тіла, обидва з яких мають бути освяченими Божою благодаттю. Саме в Церковних Таїнствах досягається та велика ціль життя віруючої людини, про яку говорив наш великий святий Серафим Саровський: стяжання Духа Святого.

У Православній Церкві сім Таїнств: перше - це Таїнство Хрещення - яке є духовним народженням; друге - це Таїнство Миропомазання - під час якого людина отримує дари Святого Духа для життя духовного; третє - це Причастя - під час якого християнин під виглядом хліба і вина вкушає Істинні Тіло і Кров Господа нашого Ісуса Христа, таким чином, єднаючись з ним; четверте -Покаяння - Таїнство примирення з Богом та відновлення благодаті Хрещення; п'яте - Священство - Таїнство, у якому обраний від народу через покладання рук єпископа отримує благодать звершувати Таїнства та богослужіння, а також духовно опікувати народ Божий; шосте - це Таїнство Шлюбу - в якому надається благословення Господнє на подружнє життя, народження та виховання дітей; і сьоме - це Таїнство Єлеєосвячення (або Соборування) - в якому по молитвам Церкви людина отримує зцілення від хвороб духовних і тілесних. Участь у Таїнствах - це участь у справжньому благодатному житті Церкви.