«І з'явились їм поділені язики, мов вогонь, і осів на кожному з них. Усі вони сповнились Святим Духом і почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм промовляти.» (Діяння Апостолів 2:3-4)

Хто є Святий Дух?

Святий Дух - третя Особа Бога

Щоб зрозуміти значення Святого Духу ми повинні приймати Єдиного Істинного Бога і Сина Його Ісуса Христа. З Біблії нам відомо, що Отець і Син з'єднані Духом Святим. Але Дух Святий сходить від Бога також і на звичайних людей.

"А коли Христос у вас, то хоч тіло мертве через гріх, але дух живий через праведність. А коли живе в вас Дух Того, Хто воскресив Ісуса з мертвих, то Той, хто підняв Христа з мертвих, оживить і смертельні тіла ваші через Свого Духа, що живе в вас."
(Рим. 8:10-11)


Святий Дух не стане проходити через стіни, щоб стукатися до нас або шуміти пізно вночі. Він також не бродитиме в білому савані, щоб налякати нас. Він – в наших серцях і помислах. Боятися Його не варто: оскільки дав нам Бог духа не страху, але сили і любові (2 Тим. 1:7).

Дух Святий називають Втішитель (Ів. 15:26). Він допомагає нам осягнути Біблію і діяння Божі. Він учить нас істині (Ів. 14:16-17,26; 16:13; 1 Ів. 4:6; 5:6). Дух у все проникає, і в глибини Божі (1 Кор. 2:10-11). Через Духа Святого ми можемо стати не рабами, але синами Божими (Гал. 4:6-7; Рим. 8:14).

Христос учить нас і дає нам утіху через Духа Святого.

Коли ми в біді Дух Святий говорить за нас. Він вкладає думки в нашу свідомість і слова в наші вуста. Дух Отця Нашого може говорити в нас (Матв. 10:19-20).

При хрещенні і покаянні Дух Святий сходить на нас (Матв. 28:19; Дії 2:38). З хрещення починається наше нове життя з Христом.

Ми не можемо увійти до Царства Небесного інакше як народившись знову. Наше друге народження відбувається при хрещенні, коли Дух Святий сходить на нас. Ми народжуємося знову від води і Духа, і нашому колишньому існуванню наступає кінець (Ів. 3:3-6). Ті, що живуть по плоті, Богу догодити не можуть. Якщо Дух Божий в нас, то Христос в нас, а значить і Бог (Рим. 8:8-10).

Будучи християнами, ми повинні слідувати прикладу життя Христа і Апостолів. Але просто знання Біблії недостатньо: ми повинні дотримуватись Заповідей Божих. Живучи з Духом Святим і підкоряючись Йому, ми одержуємо Його Плоди.

"А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, здержливість ..."
(Гал. 5:22-23)


Дух Святий об'єднує нас всіх в Храмі Божому (1 Кор. 3:16; 6:19). Бог закликає нас всіх в Храм Господень для виконання своєї місії. Це відбувається не через нашу обраність. Дух наділяє нас всіх якимись здібностями або талантами, щоб ми могли трудитися разом як єдиний організм. Організм складається з безлічі частин. В ньому є руки, ноги, очі і вуха, і все це може функціонувати лише у взаємодії. Це означає, що ми повинні з любов'ю і допомогою Духа Святого допомагати один одному.