«Усе, чого будете просити у молитві, віруйте, що одержите, - і буде вам так. І коли стоїте на молитві, прощайте, як маєте щось проти когонебудь, щоб і Отець ваш, який у небі, простив вам провини ваші.» (Євангелія від Марка 11:24-25)

Чому ми молимося?

Молитва – це розмова з Богом. Оскільки Бог знає думки твого серця, то ти можеш тільки думати, а Він буде слухати.

Ти можеш Йому дякувати за все, що Він тобі зробив.
Ти можеш Йому сказати, що каєшся за те, що вчинив неправильно.
Ти можеш молитися, щоб Він тобі допоміг та іншим.
Ти можеш молитися за свої потреби та за потреби інших.

Господь знає всі людські думки, що марнота вони!
(Псалми 93:11)


В цьому вірші Біблії говориться про те, що Бог знає думки людей. А якщо Він знає їх, для що ж тоді молитися?

1. Щоб прославляти Господа

Прославляти Господа означає віддавати Йому честь і ласку.

Ти прославляєш Господа, коли ти дякуєш Йому за те, що Він тобі зробив.

Ти вихваляєш Господа, коли говориш щось добре про Нього, коли ти пам’ятаєш Хто Він є і говориш про Його любов, милосердя, силу і ласку.

І ти прославляєш Господа, коли дякуєш Йому за Його обітниці, які записані в Біблії.

2. Чому я повинен прославляти Господа?

Коли ти прославляєш Бога, то Він тобі дасть велику радість, любов, очищення душі.

Прославління наближує до Бога, а також буде для вас, як зброя проти диявола.

"Дякуйте Господу, кличте Імення Його, сповістіть між народів про вчинки Його, пригадайте, що Ймення Його превеличне! Співайте для Господа, Він бо величне вчинив, і хай це буде знане по цілій землі! Радій та співай, ти мешканко Сіону, бо серед тебе Великий, Святий Ізраїлів!"
(Ісая 12:4-6)


3. Як мені прославляти Господа? Що Йому казати?

Ти можеш славити Господа за те, що Він тобі зробив. Як ти почувався б, коли б ти тяжко працював для когось і той ніколи навіть не сказав "дякую"? Чи не краще було б тобі, щоб той, для кого ти працював, оцінив твою роботу і сказав тобі: "Дуже дякую!"?

Подібну ситуація зустрічаємо в житті Ісуса:

"І, коли входив до одного села, перестріли Його десять мужів, слабих на проказу, що стали здалека. І голос піднесли вони та й казали: Ісусе, Наставнику, змилуйсь над нами! І, побачивши їх, Він промовив до них: Підіть і покажіться священикам! І сталось, коли вони йшли, то очистились... Один же з них, як побачив, що видужав, то вернувся, і почав гучним голосом славити Бога. І припав він обличчям до ніг Його, складаючи дяку Йому. А то самарянин був... Ісус же промовив у відповідь: Чи не десять очистилось, а дев'ять же де? Чому не вернулись вони хвалу Богові віддати, крім цього чужинця? І сказав Він йому: Підведися й іди: твоя віра спасла тебе!"
(Луки 17:12-19)


Дякуй Богові кожного разу, коли ти бачиш і відчуваєш, що Господь щось зробив для тебе. Подякуй відразу. Не відкладай на пізніше, бо опісля можеш забути.

4. Дякую Тобі, Господи!

Нижче записані деякі біблійні вірші, в яких виражена подяка Богові за те, що Він нам зробив. Ти можеш прочитати їх в голос для Бога.

"Хвалитиму Господа усім серцем своїм, розповім про всі чуда Твої! Я буду радіти, і тішитись буду Тобою, і буду виспівувати Ймення Твоє, о Всевишній!"
(Псалми 9:2-3)


"Я благословлятиму Господа кожного часу, хвала Йому завсіди в устах моїх! Душа моя буде хвалитися Господом, хай це почують слухняні, і нехай звеселяться! Зо мною звеличуйте Господа, і підносьте Ім'я Його разом!"
(Псалми 33:2-4
)

"Співайте для Господа пісню нову, уся земле, співайте для Господа! Співайте для Господа, благословляйте Ім'я Його, з дня на день сповіщайте спасіння Його! Розповідайте про славу Його між поганами, про чуда Його між усіми народами ..."
(Псалми 95:1-3)


"Дякуйте Господу, кличте Ім'я Його, серед народів звіщайте про чини Його! Співайте Йому, грайте Йому, говоріть про всі чуда Його! Хваліться святим Його Йменням, хай тішиться серце шукаючих Господа!"
(Псалми 104:1-3
)

"Я радісно буду втішатися Господом, нехай звеселиться душа моя Богом моїм, бо Він зодягнув мене в шату спасіння, і в одежу праведности мене вбрав, немов молодому, поклав Він на мене вінця, і мов молоду, приоздобив красою мене!"
(Ісаї 61:10)


"Устаньте, поблагословіть Господа, Бога свого, від віку аж до віку! І нехай благословляють Ім'я слави Твоєї, і нехай воно буде звеличене над усяке благословення та славу! Ти Господь єдиний! Ти вчинив небо, небеса небес, і все їхнє військо, землю та все, що на ній, моря та все, що в них, і Ти оживляєш їх усіх, а небесне військо Тобі вклоняється!"
(Неємії 9:5-7)