«Всі мужі ізраїльські, жінки й діти, що жили в Єрусалимі, впали ниць перед храмом і, посипавши голови попелом, розстелили свої волосяниці перед Господом.» (Книга Юдити 4:11)

Євангелія від Йоана 21

Глава:

Поява Ісуса над Тиверіядським озером 1-14; Петро - найвищий пастир Христового стада 15-23; заключення 24-25

1 По тому Ісус з'явився своїм учням при Тиверіядському морі. З'явився ж так:

2 Симон Петро, Тома, на прізвисько Близнюк, Натанаїл з Кани Галилейської, сини Заведеєві та ще двоє інших його учнів були разом.

3 Тож каже до них Симон Петро: "Іду ловити рибу." А ті йому: "Підемо й ми з тобою." Отож пішли і сіли в човен. Тієї ночі, однак, не вловили нічого.

4 А як настав уже ранок, стояв над берегомІсус, та не знали учні, що то - Ісус.

5 Каже до них Ісус: "Дітоньки, чи маєте що з'їсти?" Ті йому відповіли: "Ні."

6 Тоді він каже до них: "Закиньте лишень сіті праворуч від човна, то знайдете." І закинули, та неспроможні були вже і витягнути їх: така була там сила риби!

7 Каже тоді отой учень, що його любив Ісус, до Петра: "То - Господь!" Симон же Петро, вчувши, що то Господь, підперезав одежу, був бо роздягнений, - та й кинувся в море!

8 А інші учні припливли човном, -були бо неподалеку від землі, ліктів зо двісті, - та й притягнули сіті з рибою.

9 Коли, отже, вийшли на землю, бачать - жар розкладено, а на ньому риба й хліб.

10 І мовить їм Ісус: "А принесіть тієї риби, що ви її тепер наловили."

11 Пішов Симон Петро, витягнув на землю сіті, повні великої риби - сто п'ятдесят три! - і хоч стільки її було, сіті не перервалися.

12 Мовить до них Ісус: "Ходіть но снідати!" І ніхто з учнів не зважився його питати: "Хто ти?" -знали бо, що то Господь.

13 Підходить тоді Ісус, бере хліб, роздає їм, а й рибу теж.

14 Це втретє вже з'явивсь Ісус учням по тому, як з мертвих воскрес.

15 Коли ж поснідали, каже Ісус до Симона Петра: "Симоне Йонин! Чи любиш ти мене більш, ніж оці?" - "Так, Господи, - відрікає той йому, - ти знаєш, що люблю тебе." Тож мовить йому: "Паси мої ягнята!"

16 І знову, вдруге каже до нього: "Симоне Йонин! Чи любиш мене?" "Так, Господи, - відвічає йому, - ти знаєш, що люблю тебе." І мовить йому: "Паси мої вівці!"

17 І втретє йому каже: "Симоне Йонин! Чи любиш ти мене?" І засмутився Петро, що аж утретє його питає: "Чи любиш мене", - то й каже йому: "Господи, ти все знаєш, ти знаєш, що тебе люблю!" І каже йому Ісус: «Паси мої вівці!

18 Істинно, істинно говорю тобі: Коли ти молодший був, то підперізувався сам і ходив, куди сам бажав. А як постарієшся, то руки свої простягнеш, і підпереже тебе інший та й поведе, куди ти не схочеш.»

19 Сказав же він це, вказуючи, якою то смертю прославить Бога. І промовивши те, сказав йому Ісус: "Іди за мною!"

20 І обернувшись, бачить Петро, що за ним іде учень, що його любив Ісус і що під час вечері схилився йому на груди та й запитав: "Господи, хто той, що тебе зрадить?"

21 Тож побачивши його Петро, каже Ісусові: "Господи, а цей що?"

22 "Якщо я хочу, - відрікає йому Ісус, - щоб залишився він, аж поки я прийду, то яке тобі до того діло? Ти йди за мною!"

23 Отож розповсюдилась чутка серед братів, мовляв, не вмре отой учень. Та не сказав йому Ісус, що не вмре, лише так: "Якщо я хочу, щоб залишився він, аж поки я прийду, то яке тобі до того діло?"

24 Це той учень, який оте свідчить і який оте написав, і знаємо, що його свідчення - правдиве.

25 Є багато ще й іншого, що сподіяв Ісус, - та якби оте все поодинці записати, то, гадаю, і самий світ не змістив би написаних книг. Амінь.