«Коли посли асирійського царя стали богохулити, вийшов твій янгол і вбив 185 000. Отак розбий і нині перед нами оце військо, щоб інші знали, що він говорив богохульство на твою святиню. Суди його за його злобою!» (Перша книга Макавеїв 7:41-42)

Одкровення Йоана Богослова 6

Глава:

Агнець ламає сім печатей

1 Я бачив, коли відкрив Агнець одну з семи печатей, і я чув одну з чотирьох істот, що говорила, мов голос грому: "Прийди!"

2 Я ж глянув, і от - кінь білий, і вершник на ньому, що мав лук, і дано йому вінець, і вийшов він переможний, і щоб перемагати.

3 Коли відкрив печать другу, я чув другу істоту, що говорила: "Прийди!"

4 І вийшов інший кінь огнистий, і хто на ньому сидів, дано тому взяти мир від землі, і щоб один одного вбивали; дано йому меч великий.

5 Коли відкрив печать третю, я чув третю істоту, що говорила: "Прийди!" Я глянув, і от - кінь вороний, а хто сидів на ньому, мав вагівницю в руці своїй.

6 І я чув мов голос посеред чотирьох істот, що говорив: "Мірка пшениці за динарій, і три мірки ячменю за динарій; а оливи і вина не ушкоджуй."

7 Коли відкрив печать четверту, я чув голос четвертої істоти, що говорила: "Прийди!"

8 Я глянув, і от - кінь жовтоблідий, і хто сидів на ньому, ім'я того "смерть", і ад ішов слідом за ним; дано їм владу над четвертою частиною землі - убивати мечем, голодом і мором, і звірами земними.

9 Коли відкрив п'яту печать, я побачив під жертовником душі повбиваних за слово Боже і за свідчення, що мали.

10 І закричали вони голосом великим: "Доки, Владико святий і правдивий, не судиш і не мстиш за кров нашу - тим, що живуть на землі?"

11 І дано їм кожному одежу білу і проречено їм, нехай спочиють іще на час малий, поки не доповнять числа співслужники їхні і брати їхні, що мають бути убиті, як і вони.

12, Я глянув, коли відкрив він печать шосту, і от землетрус великий відбувся, і сонце стало тьмяне, мов міх волосяний, а весь місяць став, як кров,

13 і зірки небесні попадали на землю, мов смоковниця обсипає недостиглі смокви свої, вітром великим трушена.

14 Небо відійшло, мов книга-сувій звиваний, і кожна гора і острів із місця свого рушили.

15 І царі землі і вельможі і тисячники і багатії і сильні і всякий раб і всякий вільний сховалися в печерах та скелях гір,

16 і кажуть до гір і до скель: «Упадіть на нас і закрийте нас від обличчя того, хто сидить на престолі, і від гніву Агнця,

17 бо прийшов день великий гніву їхнього; і хто може устояти?»