«Ти мусиш бути бездоганний перед Господом, Богом твоїм. Бо народи, яких ти маєш прогнати, слухаються чарівників і ворожбитів, тобі ж Господь, Бог твій, не дозволяє так чинити.» (Книга Второзаконня 18:13-14)

Одкровення Йоана Богослова 19

Глава:

Тріюмфальний спів на небі 1-10; есхатологічна битва 11-21

1 Після цього почув я ніби гучний голос натовпу численного на небі, що говорив: «Алилуя! Спасіння і слава і сила Богу нашому,

2 бо істинні і справедливі суди його; бо він осудив блудницю велику, яка розтлила землю розпустою своєю, і він помстив за кров слуг своїх від руки її.»

3 І вдруге сказали: "Алилуя!" І дим її здіймається на віки вічні.

4 І впали двадцять чотири старші і чотири істоти і поклонилися Богу, що сидить на престолі, і промовили: "Амінь, Алилуя."

5 І голос від престола вийшов, говорячи: "Хваліть Бога нашого, всі слуги його і всі, що бояться його, малі і великі."

6 І чув я мов голос натовпу численного і мов голос вод багатьох і мов голос громів могутніх, що промовляли: «Алилуя! бо воцарився Господь, Бог наш, Вседержитель.

7 Радуймося і веселімося і віддаймо славу йому, бо настав шлюб Агнця і дружина його приготувалася

8 І дано їй, щоб одягнулася у вісон чистий, ясний, вісон же - це праведність святих.»

9 І сказав мені: "Напиши: Блаженні ті, що на шлюбну вечерю Агнця покликані." І говорить мені: "Ці є істинні слова Божі."

10 Я впав до стіп його, щоб поклонитися йому. Але говорить мені: "Гляди, не роби цього: я співслуга твій і братів твоїх, що мають свідчення Ісуса; Богу поклонися. Бо свідчення Ісуса є дух пророцтва."

11 І побачив я небо відкрите; і от - кінь білий, і хто сидить на ньому, Вірний зветься і Правдивий, і в справедливості судить і воює.

12 Очі його - пломінь огню; на голові його діядеми численні; мав ім'я написане, якого ніхто не знав, тільки він сам.

13 Одягнений він в одежу, побагрену кров'ю; і зветься ім'я його - Слово Боже.

14 І воїнства в небі слідували за ним на конях білих, одягнені в вісон білий, чистий.

15 З уст його виходить меч гострий, щоб ним поражати народи; і він пастиме їх жезлом залізним, і він топче винотоку з вином палкого гніву Бога Вседержителя.

16 І має. на одежі і на бедрі своєму ім'я написане: Цар царів і Володар володарів.

17 І побачив я одного ангела, який стояв на сонці і скрикнув голосом гучним, кажучи до всіх птиць, що літали посеред неба: «Прийдіть і зберіться на велику вечерю Божу,

18 щоб поїсти трупи царів і трупи тисячників, і трупи сильних, і трупи коней і тих, що сидять на них; і трупи всіх, вільних і рабів, і великих.»

19 І побачив я заїра і царів землі і воїнства їх, зібраних вести війну проти того, хто сидить на коні, і проти воїнства його.

20 І схоплено звіра і з ним лжепророка, що справляв знамення перед ним, якими він знадив тих, що прийняли клейно звіра, і тих, що поклоняються образові його: живими вкинуто обох в озеро вогню, що палає сіркою.

21 А решту вбито мечем того, хто на коні сидить, - мечем, що виходить з уст його; і всі птиці наситилися трупами їх.