«Мовив Мойсей до Арона: Візьми кадильницю та поклади до неї з жертовника жару й насип ладану, і йди чимдуж у громаду та відправ за них покуту, бо спалахнув гнів Господній, і почався мор.» (Книга Числа 17:11)

Одкровення Йоана Богослова 20

Глава:

Христове царство на землі 1-6; друга есхатологічна битва 7-10; суд над народами 11-15

1 Я побачив ангела, який сходив з неба, який мав ключ від безодні і ланцюг великий у руці своїй.

2 І схопив дракона, змія стародревнього, який є диявол і сатана, і зв'язав йоги на тисячу років;

3 і вкинув його в безодню і замкнув і запечатав над ним, щоб не міг він знаджувати більше народи, поки скінчиться тисяча років; після цього повинен бути випущений на короткий час.

4 І побачив я престоли і тих, що сидять на них, і судити дано їм - і душі обезголовлених за свідчення Ісуса і за слово Боже, і тих, котрі не поклонилися звірові ні образові його, і не прийняли клейна на чоло своє і на руку свою. І вони ожили і царювали з Христом тисячу років.

5 А решта мертвих не ожила, поки скінчиться тисяча років. Це - воскресіння перше.

6 Блаженний і святий, хто одержує часть у воскресінні першому: над такими друга смерть не має влади, але будуть священиками Бога і Христа і царюватимуть з ним тисячу років.

7 А коли скінчиться тисяча років, буде випущений сатана з темниці своєї,

8 і вийде зваблювати народи, що на чотирьох кутах землі, - Гога і Магога, збирати їх на війну, яких число - мов пісок моря.

9 І виступили на широчину землі і оточили табір святих і місто улюблене; і впав огонь від Бога з неба, і пожер їх;

10 а диявола, що зводив їх, повержено в озеро вогню і сірки, де - і звір і лжепророк; і мучитимуться день і ніч на віки вічні.

11 Потім бачив я престол великий білий і того, хто сидить на ньому, що від обличчя його втекли земля і небо, і не знайшлося місця їм.

12 Бачив я і мертвих, великих і малих, що стояли перед престолом, і книги порозкривано; і інша книга розкрита, що є книга життя; і суджені були мертві - з написаного в книгах, по ділах своїх.

13 Море віддало мертвих, що в ньому, і смерть і ад віддали мертвих, що в них, і суджено кожного по ділах його.

14 І смерть і ад повержено в озеро вогню. Це є смерть друга, озеро вогню.

15 А якщо кого не знайдено в книзі життя записаного, вкинуто в озеро вогню.