«Господь випробовує праведного й безбожного; хто насильство любить, того ненавидить його душа. Жаром і сіркою, немов дощем, він сипле на безбожних, палаючий вітер - частка їхньої чаші.» (Книга Псалмів 11(10):5-6)

Вервиця жертвування Таїнств

"Вервиця сплітає особливі візерунки покрова. Хто у світі Вервиці, не мучать того пристрасті." св. Людовік Гріньйон де Монтфорт

Як творив св. Вервицю св. Людовік Гріньйон де Монтфорт (1673-1716)
Були дні, коли св. Людовік Гріньйон де Монтфорт відмовляв повну Вервицю (10 разів по п'ятнадцять Таїнств). Вервиця втілювалася в серці Монтфорта богомисляче. Святий настільки поринав у Вервицю, що просив у Матері Божої, аби і вночі Вервиця безперестанно творилася в його серці. Ангел Вервиці простирався над ним, і творіння Вервиці продовжувалося уві сні.

Св. Людовік де Монтфорт досяг високого ступеня духовних розважань про євангельські таїнства. Духовне розважання, як і молитва, безнастанно супроводжувало його у всіх справах: йому була уділена від ангелів особлива харизма постійного перебування в духовному світі Вервиці. Пресвята Діва давала св. Людовікові де Монтфорту дивовижне співпережиття тайн Вервиці. Монфорт разом з Нею брав участь у містеріях Вервиці: стояв так, як ангел, на колінах, розпластаний у Гетсиманськім скиті; радив з ангельськими чинами над Господом, якого жорстоко катували в палаці Пилата. Вервиця сплітає особливі візерунки покрова, нескверни, так що тих, хто увійшов у світ Вервиці, не мучать помисли та пристрасті, диявол і плоть не мають над ними найменшої влади. Тому сатана, який знає силу вінчальної молитви старається відвести людину від Вервиці, як встановленого миру будь-якими шляхами. Простертий на смертному ложі та натхненний духом св. Людовік Гріньйон де Монтфорт тричі споглядав молитву Вервиці, яка твориться в ангельських світах, коли вона передавалась від одного ангельського хору до іншого, від ангелів до архангелів, від архангелів до властей, від них по престолів і до Пресвятої Трійці. І навіть коли на небесах відправлялась Літургія ангельських Чинів (прослава Всевишнього) і ангели співслужили священикові, розпростертому над вівтарем, інші ієрархії не переривали молитов Вервиці. Цією молитвою світ рятується від катастрофи, світової війни, стихійних лих, смерчів та ураганів, потопів, землетрусів і хвороб.

Святому було показано 150 великих подій християнської історії. Першу Вервицю ангели проспівали після створення світу, коли Всевишній благословив його. Страсні таїнства вперше пролилися як ангельські сльози після гріхопадіння Єви та Адам, а славні – після Різдва Пречистої Діви Марії. Св. Людовік де Монтфорт вчив, і старці підтверджують: молитва Вервиці настільки витончує сердечний слух і загострює зір, що робить молитовника благопровидцем, причасником відвічних тайн і споглядачем небесних доброчеснот – любові та миру. Монтфорт вчив, що необхідно досягнути ступеня входження в сакральний світ цієї молитви, так що її велич і благословення доторкнуться будь-якого предмета, думки. На що впаде погляд, це і облагородиться світлом Вервиці.

В останні роки свого життя Монтфорт сподобився прозрінь багатьох тайн про минуле, теперішнє та майбутнє Церкви. Він безнастанно дякував Пречистій за Вервицю, яка не припинялася в його серці. П’яту кімнату своєї таємничої квартири Монтфорт називав "безупинним вінцем, що плететься". "Не було випадку, - говорив де Монтфорт своїм послідовникам, аби Пресвята Діва не почула мене в подяку за те, що я безнастанно підношу їй вінці із троянд молитви".

Як відмовляти Святу Вервицю?
(за св. Людовіка де Монтфортом)
Святий Людовік Гріньйон де Монтфорт з метою покращення практики відмовляння Вервиці розробив свою методику через розважання Таїнств радісних, страсних та славних Ісуса і Марії.

Загальне жертвування Таїнств
Єднаюся з усіма Святими, що на Небі, і з усіма справедливими, що на землі. Єднаюся з Тобою, мій Ісусе, аби достойно прославляти Твою Пресвяту Матір і Тебе Самого в Ній і через Неї. Зрікаюся усіх розсіянь, котрі можуть прийти під час цієї Вервиці.

Жертвую Тобі, Пресвята Діво, це "Вірую", аби вшанувати Твою віру тут, на землі, і просити Тебе, аби дозволила нам взяти участь у Твоїй вірі.

Жертвую Тобі Господи, це "Отче наш", аби адорувати Тобі у Твоїй єдності і пізнати, ким Ти є, причиною і кінцем усього.

Жертвую Тобі, Пресвята Трійце, ці три "Богородице Діво", аби подякувати Тобі за всі ласки, котрі уділили Діві Марії і нам через її посередництво.

Окреме жертвування Таїнств

Радісні Таїнства:

1. Десяток: Жертвуємо Тобі, Господи Ісусе, цей перший десяток для вшанування Твого Втілення і просимо Тебе через це Таїнство і через заступництво Твоєї Пресвятої Матері про глибоку покору серця.

Отче наш … (1 р. на великому зернятку)
Богородице Діво … (10 р. на маленьких зернятках)
Слава Отцю … (1 р. після закінчення 10 маленького зернятка)

Нехай ласка Таїнства Втілення вступить до моєї душі і зробить її по-справжньому покірною.

2. Десяток: Жертвуємо Тобі Господи Ісусе, цей другий десяток для вшанування Відвідин Твоєю Пресвятою Матір’ю Своєї тітки св. Єлизавети і просити Тебе через це Таїнство і через заступництво Марії про досконалу любов до ближнього.

Отче наш … (1 р.)
Богородице Діво … (10 р.)
Слава Отцю … (1 р.)

Нехай ласка Таїнства Відвідин вступить до моєї душі і зробить її по-справжньому повної любові.

3. Десяток: Жертвуємо Тобі, Дитятко Ісус, цей третій десяток для вшанування Різдва і просимо Тебе через це Таїнство і через заступництво Твоєї Пресвятої Матері про зречення від багатств світу, про любов до вбогості та бідних.

Отче наш … (1 р.)
Богородице Діво … (10 р.)
Слава Отцю … (1 р.)

Нехай ласка Таїнства Різдва вступить до моєї душі і зробить її убогою в дусі.

4. Десяток: Жертвуємо Тобі, Господи Ісусе, цей четвертий десяток для вшанування Твого Жертвоприношення у храмі через руки Марії і просимо Тебе через це Таїнство і через заступництво Твоєї Пресвятої Матері про дар мудрості та чистоти серця і тіла.

Отче наш … (1 р.)
Богородице Діво … (10 р.)
Слава Отцю … (1 р.)

Нехай ласка Таїнства Очищення вступить до моєї душі і зробить її по-справжньому мудрою і чистою.

5. Десяток: Жертвуємо Тобі, Господи Ісусе, цей п’ятий десяток для вшанування Твого Віднайдення через Марію у храмі після трьох днів і просимо Тебе через це Таїнство і через заступництво Твоєї Пресвятої Матері про наше навернення і з’єднання усіх християн.

Отче наш … (1 р.)
Богородице Діво … (10 р.)
Слава Отцю … (1 р.)

Нехай ласка Таїнства Очищення вступить до моєї душі і наверне її.

Страсні Таїнства:

6. Десяток: Жертвуємо Тобі , Господи Ісусе, цей шостий десяток для вшанування Твоєї смертельної агонії в Оливному городі і просимо Тебе через це Таїнство і через заступництво Твоєї Пресвятої Матері про досконалий жаль за наші гріхи і повної згоди з Твоєю святою волею.

Отче наш … (1 р.)
Богородице Діво … (10 р.)
Слава Отцю … (1 р.)

Нехай ласка Таїнства агонії Ісуса до моєї душі і приведе її до правдивого покаяння за мої гріхи і до повної згоди з Божою волею.

7. Десяток: Жертвуємо Тобі, Господи Ісусе, цей сьомий десяток для вшанування Твого кровавого бичування і просимо Тебе через це Таїнство Пресвятої Матері про повне умертвлення наших пристрастей.

Отче наш … (1 р.)
Богородице Діво … (10 р.)
Слава Отцю … (1 р.)

Нехай ласка Таїнства бичування Ісуса вступить до моєї душі і зробить її по–справжньому умертвленою.

8. Десяток: Жертвуємо Тобі, Господи Ісусе, цей восьмий десяток для вшанування Твого жорстокого коронування тернем і просимо Тебе через це Таїнство і через заступництво Твоєї Пресвятої Матері про велике погодження світом.

Отче наш … (1 р.)
Богородице Діво … (10 р.)
Слава Отцю … (1 р.)

Нехай ласка Таїнства коронування тернем Ісуса вступить до моєї душі і зробить її по-справжньому непіддатливою радощам світу.

9. Десяток: Жертвуємо Тобі, Господи Ісусе, цей дев’ятий десяток для вшанування Твого терпіння при сходженні з Хрестом на Голготу і просимо Тебе через це Таїнство і через заступництво Твоєї Пресвятої Матері про велику терпеливість, щоб нести за Тобою наш хрест через усе життя.
Отче наш … (1 р.)
Богородице Діво … (10 р.)
Слава Отцю … (1 р.)

Нехай ласка Таїнства Ісуса, який сходив на Голготу, обтяжений Хрестом, вступить до моєї душі і зробить її по-справжньому терпеливою

10. Десяток: Жертвуємо Тобі, Господи Ісусе, цей десятий десяток для вшанування Твого розп’яття на Голготі і просимо Тебе через це Таїнство і через заступництво Твоєї пресвятої Матері про велику відразу до гріха, любов до Хреста і добру смерть для нас і для тих, хто в цій хвилині вмирає.

Отче наш … (1 р.)
Богородице Діво … (10 р.)
Слава Отцю … (1 р.)

Нехай ласка Таїнства Муки і Смерті Ісуса Христа вступить до моєї душі і зробить її по-справжньому святою.

Славні Таїнства:

11. Десяток: Жертвуємо Тобі, Господи Ісусе, цей одинадцятий десяток для вшанування Твого тріумфального Воскресіння із мертвих і просимо Тебе через це Таїнство і через заступництво Твоєї Пресвятої Матері про живу віру.

Отче наш … (1 р.)
Богородице Діво … (10 р.)
Слава Отцю … (1 р.)

Нехай ласка Таїнства Воскресіння із мертвих Ісуса Христа вступить до моєї душі і зробить її по-справжньому віруючою.

12. Десяток: Жертвуємо Тобі, Господи Ісусе, цей дванадцятий десяток для вшанування Твого славного Вознесіння і просимо Тебе через це Таїнство і через заступництво Твоєї Пресвятої Матері про надію і велике прагнення Неба.

Отче наш … (1 р.)
Богородице Діво … (10 р.)
Слава Отцю … (1 р.)

Нехай ласка Таїнства Вознесіння вступить до моєї душі і зробить її по-справжньому одухотвореною.

13. Десяток: Жертвуємо Тобі, Святий Духу, цей тринадцятий десяток для вшанування Таїнства Зіслання Святого Духа і просимо Тебе через це Таїнство і через заступництво Марії, Твоєї вірної Улюблениці, про Божу мудрість, аби всі пізнали, полюбили і впроваджували її у життя та інших до неї залучали.

Отче наш … (1 р.)
Богородице Діво … (10 р.)
Слава Отцю … (1 р.)

Нехай ласка Таїнства Зіслання Святого Духа вступить до моєї душі і зробить її по-справжньому наповненою Божою мудрістю.

14. Десяток: Жертвуємо Тобі, Господи Ісусе, цей чотирнадцятий десяток для вшанування Непорочного Зачаття і Внебовзяття з душею і тілом Пресвятої Матері і просимо Тебе через ці два Таїнства і через її заступництво про правдиве набоженство до Неї, аби побожно жити і в Божій ласці померти.

Отче наш … (1 р.)
Богородице Діво … (10 р.)
Слава Отцю … (1 р.)

Нехай ласка Таїнства Непорочного Зачаття і Внебовзяття Марії вступить до моєї душі і зробить її по справжньою шанувальницею Матері Божої.

15. Десяток: Жертвуємо Тобі, Господи Ісусе, цей п’ятнадцятий і останні десяток для вшанування славної коронації Твоєї Пресвятої Матері в Небі і просимо Тебе, через це Таїнство і через її заступництво про витривалість і поступ в чеснотах аж до смерті і про вічність, яка для нас приготована. Про ту саму ласку просимо для всіх наших доброчинців.

Отче наш … (1 р.)
Богородице Діво … (10 р.)
Слава Отцю … (1 р.)

Господи Ісусе, просимо Тебе через п'ятнадцять Таїнств Твого життя, муки, смерті, через Твою славу і через заслуги Твоєї Пресвятої Матері, щоби навернув грішників, допоміг умираючим, звільнив душі з чистилища і уділив усім нам ласки побожного життя і доброї смерті та дозволив стати учасниками Твоєї слави, аби у визначений час оглядати Твоє Обличчя і любити Тебе через усю вічність. Амінь.