«За Господом, Богом вашим, ходитимете слідом і його будете боятися; його заповіді будете додержувати, голосу його будете слухатися, йому будете служити і його триматись.» (Книга Второзаконня 13:5)

І Книга Самуїла 16

Глава:

Помазання Давида на царя 1-13; Давид музикою при Саулі 14-23

1 Господь сказав до Самуїла: "Докіль ти будеш вболівати над Саулом, що я його відкинув, щоб він не царював над Ізраїлем? Налий ріг твій олією та йди в дорогу. Я пошлю тебе до Єссея, вифлеємця, бо я наглянув собі царя між його синами."

2 Самуїл сказав: "Як мені туди йти? Таж як Саул про це почує, вб'є мене!" Господь же мовив: «Візьмеш телицю з собою й скажеш: Я прийшов принести жертву Господеві.

3 Закличеш Єссея до жертви, й я вкажу тобі, що ти маєш робити: помажеш мені того, що я тобі вкажу.»

4 І вчинив Самуїл, що Господь велів. А як прийшов у Вифлеєм, міські старші, стривожені, вийшли йому назустріч й питають: "Чи твої відвідини віщують нам добро?"

5 Той відповів: "Добро! Я прийшов принести жертву Господеві. Очистіться й ходіть зо мною на жертву." І він очистив Єссея і його синів та й закликав їх до жертви.

6 Коли ж прийшли, й він побачив Еліява, подумав сам у собі: це певне перед Господом його помазаник!

7 Але Господь сказав до Самуїла: "Не вважай на його вид та на його високий стан, я його відкинув. Господь бо не дивиться так, як чоловік: чоловік дивиться на лице, Господь же дивиться на серце."

8 Тоді Єссей прикликав Авінадава й привів його перед Самуїла, та цей сказав: "І цього не вибрав Господь."

9 Потім Єссей привів Шамму, та він сказав: "І цього не вибрав Господь."

10 Отак Єссей привів сім своїх синів до Самуїла, та Самуїл сказав до Єссея: "І цих Господь не вибрав."

11 Тоді Самуїл спитав Єссея: "Чи це всі твої хлопці?" Той відповів: "Є ще найменший, та він пасе вівці." І велів Самуїл Єссеєві: "Пошли за ним, бо ми не сядемо, поки не прийде сюди."

12 Послав він за ним, і привели його. Був же він русявий, гарноокий, уродливий з виду. І повелів Господь: "Устань, помаж, це він."

13 Узяв Самуїл ріг з олією й помазав його посеред його братів. І дух Господній зійшов на Давида з того дня й на майбутнє. Самуїл же рушив і пішов у Раму.

14 Дух Господній відступив від Саула, а злий дух від Господа непокоїв його.

15 Слуги Саулові йому сказали: «Глянь лишень, як злий дух від Бога тебе мучить.

16 Нехай наш володар лише накаже, і твої слуги, що перед тобою, пошукають чоловіка, який вміє грати на цитрі; і як нападе на тебе злий дух від Бога, він заграє своєю рукою, і тобі стане легше.»

17 Саул звелів своїм слугам: "Пошукайте мені чоловіка, що гарно грає, й приведіте його до мене."

18 Заговорив один з молодих людей та й каже: "Бачив я сина в Єссея вифлеємця, він уміє гарно грати, сила в нього незвичайна, звиклий до бою, розумний на слово, гарний на вроду, та й Господь з ним."

19 І послав Саул послів до Єссея так сказати: "Пришли мені Давида, твого сина, що при вівцях."

20 Узяв Єссей п'ять хлібів, бурдюк вина та козеня й послав усе це Саулові через Давида, свого сина.

21 І прийшов Давид до Саула й вслуговував йому. Саул дуже полюбив його, так що він став його зброєношею.

22 Тому й послав Саул до Єссея й велів йому сказати: "Нехай Давид служить при мені, бо я його вподобав."

23 І було: що найде дух від Бога на Саула, візьме Давид гусла та й заграє; от і полегшає Саулові і стане ліпше, а злий дух відійде геть від нього.