«Бо, хто йому довподоби, тому дає він мудрість, знання й радість; грішникові ж накидає заняття збирати та нагромаджувати, щоб лишити тому, хто довподоби Богу.» (Книга Проповідник 2:26)

Книга Іова 1

Глава:

Чесноти та багатства Іова 1-5; заздрощі Сатани 6-12; нещастя спадають на Іова 13-22

1 Був чоловік у землі Уц на ім'я Іов. Чоловік той був щирий і праведний, богобоязливий і цурався зла.

2 І народилось у нього семеро синів і три дочки.

3 А статку було в нього 7000 овець, 3000 верблюдів, 500 пар волів, 500 ослиць і пребагато челяді, так що чоловік той був найбагатший з усіх мешканців Сходу.

4 Сини його звичайно сходилися собі у призначений день та бенкетували в кожного по черзі. Кликали вони й трьох сестер своїх їсти й пити з собою.

5 І як дні гостин завершували круг свій, посилав Іов по них і наказував їм очищуватись. Другого дня вставав він рано-вранці й приносив за кожного з них всепалення, бо говорив сам до себе: "Може мої діти согрішили і лихословили Бога в своєму серці" Так чинив Іов увесь час.

6 Та ось одного дня прийшли сини Божі, щоб стати перед Господом. Прийшов і Сатана між ними.

7 Господь спитав Сатану: "Звідкіль ти прийшов?" Відповів Сатана Господеві й мовив: "Кружляв я по землі й ходив довкола неї."

8 Господь сказав Сатані: "А чи звернув ти увагу на слугу мого Іова? Нема бо на землі нікого, як він, щирого й праведного, богобоязливого й такого, що цурався б зла."

9 Сатана відказав Господеві й промовив: «Хіба даремно Іов боїться Бога?

10 Хіба ти не огородив його та його дім і все його майно навколо? Ти благословив працю рук його, і стада його ширяться по країні.

11 Та простягни лиш руку твою і діткнися всього його майна: побачиш, чи не лихословитиме тебе увічі!»

12 Господь сказав Сатані: "Гаразд! Усе, що він має, - у твоїй руці. Тільки на нього самого не простягай руки твоєї." І пішов Сатана геть з-перед лиця Господнього.

13 І сталось однієї днини, як сини та дочки його їли й пили вино в домі старшого брата свого,

14 прийшов посланець до Іова й мовив: «Воли були у плузі, а ослиці паслись поблизу них;

15 аж ось кинулись на них савеї і позаймали їх, а слуг мечем повитинали. І врятувавсь лиш я один, щоб сповістити тобі це.»

16 Ще говорив він, аж ось приходить другий та й каже: "Божий вогонь упав із неба і спалив овець і чабанів, пожер їх. І врятувавсь лиш я один, щоб сповістити тобі це."

17 Ще говорив цей, аж надходить інший та й каже: "Халдеї, згуртувавши три ватаги, напали на верблюдів та й позаймали їх, а слуг мечем повитинали. І врятувавсь лиш я один, щоб сповістити тобі це."

18 Ще говорив цей, аж приходить інший та й каже: «Сини твої та дочки трапезували й пили вино в домі свого старшого брата,

19 аж сильний вітер подув з пустині, напер на чотири вугли дому, і дім завалився на дітей, і вони загинули. І врятувавсь лиш я один, щоб сповістити тобі це.»

20 Устав Іов, роздер на собі одежу, обстриг волосся, упав до землі, поклонивсь і мовив:

21 "Нагим вийшов я з материнської утроби, нагим і повернусь туди. Господь дав, Господь і взяв. Нехай ім'я Господнє буде благословенне!"

22 У всьому тому не согрішив Іов і не сказав нічого нерозважливого проти Бога.