«Грішників дорога викладена камінням, а на її кінці - прірва пекельна. Хто закон пильнує, той думкам своїм володар: мудрість - вершина Господнього остраху.» (Книга Сираха 20:10-11)

Пророк Йона 1

Глава:

Непослух Йони

1 Слово Господнє надійшло до Йони, сина Амітая:

2 "Встань, іди в Ніневію, оте велике місто, і проповідуй проти нього, бо злоба їхня піднялася до мене."

3 Та Йона встав, щоб утікати в Таршіш, далеко від Господа. Прийшов він до Яффи, знайшов корабель, що плив у Таршіш, заплатив за переправу й вступив до нього, щоб відплисти з ними у Таршіш, далеко від Господа.

4 Але Господь кинув на море великий вітер, і на морі знялася страшна хуртовина, тож корабель ось-ось мав уже розбитись.

5 Злякались моряки і закричали кожен до свого бога, а щоб облегшити корабель, викинули вантаж, що був на ньому, в море. Йона ж зійшов у саму середину судна, ліг і заснув глибоко.

6 І підійшов до нього головний над моряками та й каже: "Як тобі спати? Вставай, візви до твого Бога, може він зглянеться над нами й ми де загинемо."

7 І говорили один до одного: "Ось киньмо лишень жереб, щоб довідатись, через кого сталось нам це лихо." Кинули вони жереб і жереб упав на Йону.

8 І кажуть вони до нього: "Скажи нам, будь ласка, через кого сталось нам це лихо? Яке твоє зайняття? Звідки ти йдеш, який твій край, з якого ти народу?"

9 Він відповів їм: "Я - єврей і почитаю Господа небес, що сотворив море й землю."

10 Злякались люди вельми й сказали до нього: "Що це ти зробив?" - довідались бо, що він утікав далеко від Господа, бо він їм признався.

11 Далі його спитали: "Що нам з тобою чинити, щоб море, яке на нас розлютилось, утихло?" Море бо дедалі більше піднімалось і бушувало.

12 Він відповів їм: "Візьміть і киньте мене в море, й море перестане проти вас бушувати, бо я знаю, що то через мене прийшла на вас велика оця хуртовина."

13 І заходились люди веслувати до берега, та не могли, бо море дедалі більше піднімалось і проти них бушувало.

14 Тоді вони візвали до Господа й сказали: "О Господи, не дай, благаємо тебе, щоб ми загинули за життя цього чоловіка, й не допусти, щоб на нас упала кров невинна, бо ти, о Господи, вчинив, як тобі було завгодно."

15 Взяли вони Йону та й кинули в море, і море перестало бушувати.

16 Люди вельми налякались Господа й принесли Господеві жертву та обреклись обітом.