«Хай не тривожиться серце ваше! Віруйте в Бога, віруйте й у мене. В домі Отця мого багато жител. Коли б не так, то я сказав би вам; іду бо напоготовити вам місце.» (Євангелія від Йоана 14:1-2)

ІІ Хронік 14

Глава:

Аса 1-4; укріплення 5-6; війна проти кушіїв 7-14

1 Аса чинив, що було добре й довподоби Господеві, Богові його:

2 скасував чужоземні жертовники й узвишшя, розбив стовпи й порубав ашери,

3 і звелів юдеям шукати Господа, Бога своїх батьків, і чинити закон та заповіді.

4 Зруйнував також по всіх містах юдейських узвишшя й стовпи на честь сонця. І спокій був за нього в царстві.

5 Побудував міста-твердині в Юдеї, бо край був спокійний, і не було в нього війни за тих років, Господь бо дав йому спокій.

6 І сказав він до юдеїв: "Збудуймо ці міста й обведімо їх мурами з баштами, брамами та засувами, поки земля ще наша, бо ми шукали Господа, Бога нашого; ми шукали його, і він дав нам спокій з усіх боків." От і будували вони, й діло йшло добре.

7 Було ж у Аси військової сили: з коліна Юди 300 000 мужів, озброєних щитом та списом, а з коліна Веніямина 280 000, озброєних щитом і лучників. Всі вони були відважні вояки.

8 Виступив проти них Зерах кушій з військом числом 1 000 000 і 300 колісниць, і дійшов до Мареші.

9 Аса вийшов проти нього, і вишикувались до бою в долині Зефата на північ від Мареші.

10 Аса візвав до Господа, Бога свого, й сказав: "Господи! Ніхто не може допомогти, як ти, у битві між сильним та малосилим! Допоможи ж нам, Господи, Боже наш, бо ми на тебе поклались і твоїм іменем вийшли проти цієї великої сили. Господи! Ти Бог наш: нехай не переможе тебе чоловік!"

11 І Господь розбив кушіїв перед Асою й перед Юдою, і кушії повтікали.

12 Аса й військо, що було при ньому, гналися за ними аж до Герари, і з кушіїв полягло стільки, що в них не зосталось і душі живої, бо вони були розбиті в порох Господом та його військом. І здобичі забрано велику силу.

13 Вони завоювали також усі міста навкруги Герари, бо на них найшов страх від Господа; і пограбували всі міста, бо було там багато здобичі.

14 Так само напали на шатра зо скотом і, забравши силу овець та верблюдів, повернулися в Єрусалим.