«Жінки ж Ноемі казали: Благословен Господь, що дав тобі сьогодні викупителя, який збереже твоє ім'я в Ізраїлі!» (Книга Рут 4:14)

Книга Товита 10

Глава:

Батьки побиваються за сином Товією 1-7; Товія покидає Екбатану 8-14

1 Тим часом старий Товит день-у-день рахував, скільки то днів треба туди й назад на дорогу; і як ті дні минули, а його син не з'явився,

2 він мовив: "Чи не затримано його там? Чи не помер Гаваел, і нікому ті гроші йому дати?"

3 І він засумував.

4 А його жінка Анна йому говорила: "Загинула моя дитина; його нема вже більше між живими!"

5 І заходилась вона плакати-ридати за своїм сином, кажучи: "Горе мені, моя дитино! Пустила я тебе в дорогу, тебе, світло очей моїх!"

6 Товит же говорив їй: "Мовчи, не побивайся, сестро! Він живий-здоровий. Мабуть, якась пригода їх там спіткала. Чоловік, що з ним пустився в дорогу, людина певна: один із наших братів. Не сумуй за ним, сестро! Він прибуде скоро."

7 А вона до нього: "Лиши мене в спокої! Годі мене дурити! Загинула моя дитина!" І кидалась надвір, день-у-день виходила, не ївши, і виглядала на дорогу, якою був пішов її син. Не йняла віри більше нікому. По заході ж сонця входила вона до хати, і всю ніч тільки плакала, - не могла спати.

8 Коли ж: минуло 14 день, протягом яких Рагуел поклявся справляти весілля своїй дочці, Товія увійшов до нього й сказав: "Відпусти мене, бо гадаю, батько мій і мати не вірять більше, що мене знов побачать. Прошу ж: тебе, батьку, пусти мене, піду до батька. Я тобі оповів уже, яким я його лишив удома."

9 А Рагуел до Товії: "Зостаньсь, дитино, зостаньсь у мене! Я пошлю людей до Товита, твого батька, і вони звістять йому про тебе." А той каже йому: "Прошу тебе, відпусти мене звідси до мого батька."

10 Встав Рагуел і дав Товії Сару, його жінку, та половину всього свого майна - слуг і слугинь, волів і овець, ослів і верблюдів, одежу, гроші й посуд -

11 та й відпустив їх у мирі; а й попрощавсь він з ним, кажучи до нього: "Бувай здоров, сину! Щасливої дороги! Нехай Владика неба дасть вам, тобі й твоїй жінці, щасливої дороги! Якби то я побачив ваших діточок ще заки помру."

12 До Сари ж, дочки своєї: "Іди до твого тестя, відтепер бо вони твої батьки, так само, як і ті, що тебе породили. Іди, дочко, у мирі! Якби ж то я міг чути про тебе лише добрі вісті, поки віку мого!" І, попрощавшись, відпустив їх.

13 Една теж промовила до Товії: "Сину мій, братіку коханий! Нехай Господь зволить відвести назад тебе додому. Якби то я побачила твоїх дітей від Сари, моєї дочки, ще за життя мого! Я поручаю перед Господом мою дочку тобі під опіку. Не засмучуй її за ввесь час твого життя! Іди, дитино, в мирі! Відтепер я - твоя мати, а Сара - твоя сестра. Якби то нам усім щасливо наш вік прожити." І, поцілувавши їх обох, відпустила їх у мирі.

14 Отак пустився Товія в дорогу від Рагуела, здоровий та веселий, і благословив Господа неба й землі, Царя всесвіту, за те, що дав йому щасливу подорож. І промовив до нього: "Коби то дано мені було щастя шанувати їх по всі дні їхнього життя!"