«Як тяжко тим, що багатства мають, увійти в Царство Боже! Легше пройти верблюдові крізь вушко в голці, ніж багатому ввійти в Царство Боже. А ті, що слухали, сказали: Хто ж тоді може спастися?» (Євангелія від Луки 18:24-26)

Книга Естери 6

Глава:

Вивищення Мардохея та журба Амана

1 Тієї ночі цар не міг заснути й звелів принести собі пам'яткову книгу, тобто літописи, і читали їх перед царем;

2 і знайшли там записаним, як Мардохей доніс на Бігтана й Тереша, двох скопців царських, вартових при порозі, що задумували накласти руки на царя Ксеркса.

3 Спитав цар: "Яку честь і визначення дано за це Мардохеєві. І відповіли царські джури, що служили при ньому: «Нічого не зроблено для нього."

4 Тоді цар спитав: "Хто у дворі?" А саме тоді ввійшов у зовнішній двір царського дому Аман - поговорити з царем, щоб повісити Мардохея на шибениці, що він йому споготовив.

5 Царські джури й відповіли йому: "Он Аман стоїть у дворі." "Нехай увійде!" - сказав цар.

6 І ввійшов Аман. Цар сказав йому: "Що зробити б чоловікові, якого цар хоче вшанувати?" Аман же подумав у своєму серці: "Кому ж іншому цар схоче зробити пошану, як не мені?"

7 Та й відповів Аман цареві: «Для того, кого цар хоче вшанувати,

8 нехай принесуть царську одежу, в яку вдягається цар, і приведуть коня, що на ньому їздить цар, а на голову йому покладуть царський вінець.

9 Нехай дадуть одежу й коня в руки одному з визначніших царських князів і вберуть того чоловіка, якого цар хоче вшанувати, потім нехай вивезуть його на коні на міський майдан і нехай перед ним викликують: Так робиться тому чоловікові, якого цар хоче вшанувати!»

10 І сказав цар Аманові: "Поспіши но та візьми й одежу, і коня, як ти сказав, і зроби це Мардохеєві, юдеєві, що сидить коло царської брами; не пропусти нічого з того, що ти сказав."

11 Взяв Аман одежу й коня, вбрав Мардохея, вивів його на коні на міський майдан і скликував перед ним: "Так робиться чоловікові, якого цар хоче вшанувати!"

12 Потім повернувся Мардохей до царської брами, а Аман, закривши голову, смутний поспішив додому.

13 Коли Аман розповів своїй жінці Зереші та усім своїм приятелям те, що сталося з ним, то його дорадники та жінка сказали йому: "Коли Мардохей, перед яким ти почав падати, з роду юдеїв, то ти нічого проти нього не вдієш, а напевно впадеш іще більше перед ним."

14 Вони ще розмовляли з ним, як прийшли царські скопці та поспішно супроводили Амана на бенкет, що приготувала Естера.