«Далі Давид сказав: Так певно, як живе Господь: хай Господь сам його поб'є: або на нього його час настане й він умре, або двигнеться в похід і поляже;» (Перша книга Самуїлова 26:10)

Проповідник 8

Глава:

Послух владі 1-9; несправедливість на світі 10-17

1 Хто знає пояснення речей, як той мудрий? Мудрість людини освітлює її обличчя і відмінює суворість її виду.

2 Чини волю царя і це з-за присяги перед Богом.

3 Не квапся відійти від нього; в погану справу не втручайся, бо він що схоче, зробить.

4 Бо слово царя могутнє. Хто зважиться йому сказати: "Що чиниш?"

5 Хто береже наказ, той не дізнає лиха; серце мудрого час і суд розрізняє.

6 На всяку бо річ є час і суд, і лихо, що над чоловіком висить, тяжке,

7 бо він не знає, що буде; хто йому скаже, як воно настане?

8 Ніхто не має влади над вітром, щоб стримати його, і ніхто не має влади над днем смерти. Від бою відпустки немає, і зло не вирятує того, хто його коїть.

9 Усе це я бачив, прихиляючи увагу до всього, що діється під сонцем, у час, коли людина панує над людиною - їй на шкоду.

10 Бачив я далі, що грішників ховали, і вони входили до спочинку, а ті, що чесно чинили, відходили далеко від святого місця, і їх у місті забували. Це теж марнота.

11 Що вирок над лихим учинком не виконується швидко, тим то серце людське й повне бажання чинити зло.

12 І хоча б грішник сто раз чинив зло, і то довго, однак я знаю добре, що щасливі будуть ті, що бояться Бога, власне тому, що вони його бояться.

13 Безбожному ж не буде щастя, і мов тінь проминуть його дні, бо не боїться Бога.

14 Є й така марнота, що діється на землі: праведним стається те, що заслужили своїми вчинками безбожні, а безбожним трапляється те, що заслужили своїми вчинками праведні. Я сказав: І це теж марнота.

15 І я почав хвалити радість, бо нема щастя для чоловіка під сонцем, як їсти, пити й веселитись, і щоб це супроводжувало його при його праці за час його віку, який Бог дав йому під сонцем.

16 Коли я спрямував мій розум на те, щоб спізнати мудрість та щоб додивитись на справи, які діються на землі, - бо ні удень, ані вночі не бачать сну очі -

17 тоді побачив я, розглянувши всі діла Божі, що ніхто не може збагнути діл, які діються під сонцем. Як би чоловік не силкувався, не може їх дослідити. Та й мудрий теж, навіть коли думає, що знає, не може їх дослідити.