«Ось той, про кого я говорив: Той, що йде за мною, існував передо мною, був раніше за мене. Від його повноти прийняли всі ми - благодать за благодать.» (Євангелія від Йоана 1:15-16)

Книга пророка Ісаї 62

Глава:

Про блискучу віднову Єрусалиму

1 Заради Сіону я не замовкну, Єрусалиму заради не втихну, аж докіль, мов світло, не засяє його спасіння, наче смолоскип, запалає.

2 Тоді народи побачать твою справедливість, усі царі - твою славу. І зватимуть тебе вже новим ім'ям, яке виречуть Господні уста.

3 Блискучою короною в руці Господній будеш, царським вінцем у руці Бога твого.

4 Не зватимуть більше тебе покинутою, не зватимуть твою землю полишеною, а зватимуть тебе: "Моя у ній утіха", а твою землю: "Заміжня", бо Господь тебе уподобав, і земля твоя матиме мужа.

5 І як одружується хлопець з дівчиною, так твій будівничий одружиться з тобою. Як молодий радіє молодою, так Бог твій радітиме тобою.

6 На твоїх мурах, о Єрусалиме, я сторожу поставлю. Ні вдень, ані вночі ніколи не замовкне. Ви, що пригадуєте все Господові, нема для вас спочинку.

7 Не давайте йому спокою, аж покіль не відновить Єрусалиму, поки не зробить його на землі славним!

8 Господь поклявся правицею своєю, раменом своїм потужним: «Не дам уже більше свого зерна твоїм ворогам на їжу. Не питимуть чужинці твого вина, над яким ти трудився.

9 Хто його жав, той буде його їсти і буде Господа хвалити. Хто збирав виноград, той питиме в моїм святім подвір'ї.»

10 Ходіть, ходіть у ворота, рівняйте народові дорогу, насипайте, насипайте шлях, очистіть його від каміння, виставте стяг народам!

11 Ось Господь об'являє аж до кінців світу: «Скажіть доньці Сіонській: Ось іде твій Спаситель. Ось із ним його заплата, перед ним його нагорода.

12 І їх назвуть святим народом, викупленцями Господніми, тебе ж назвуть пошукуваним, непокинутим містом.»