«Ось я зроблю тебе плідним і розмножу тебе й виведу з тебе громаду народів, і дам оцей край твоєму потомству в посідання вічне.» (Книга Буття 48:4)

Книга пророка Єремії 37

Глава:

Пророк Єремія у в'язниці

1 На місці Єхонії, сина Йоакима, царював Седекія, син Йосії, що його настановив Навуходоносор, цар вавилонський, царем над юдейською землею.

2 Та ні він, ні слуги його, ні мешканці єрусалимські не слухалися слів, які Господь говорив через пророка Єремію.

3 І послав цар Седекія Юхала, сина Шелемії, та священика Софонію, сина Маасеї, до пророка Єремії, аби йому сказали: "Помолись за нас до Господа, Бога нашого."

4 Єремія ходив іще на волі серед народу, не був ще ув'язнений у тюрмі.

5 Тим часом фараонове військо вирушило з Єгипту, і халдеї, які облягали Єрусалим, довідавшись про те, відступили від Єрусалиму.

6 І надійшло таке слово Господнє до пророка Єремії:

7 «Так каже Господь, Бог Ізраїля: Ось як скажіть юдейському цареві, що послав вас до менеспитати: Фараонове військо, що вирушило вам на підмогу, повернеться назад у Єгипет, у свою землю,

8 а халдеї прибудуть знов, щоб воювати проти цього міста; вони здобудуть його й спалять.

9 Так каже Господь: Не оманюйте самих себе, думаючи: Халдеї напевно відійдуть від нас, - бо вони не відійдуть.

10 Навіть якби ви побили все халдейське військо, що проти вас воює, так, що у них зостались би тільки поранені, то й ті поставали б, кожен із свого намету, та й спалили б це місто.»

11 Тим часом, як халдейське військо відступило від Єрусалиму перед фараоновим військом,

12 Єремія покинув Єрусалим і пішов у Веніяминову землю, щоб розділити там спадщину у своїй родині.

13 Як же дійшов до Веніяминової брами, то вартовий Ірія, син Шелестії, сина Хананії, зупинив пророка Єремію, кажучи: "Ти хочеш перейти до халдеїв."

14 Єремія ж мовив: "Неправда! Не хочу я переходити до халдеїв." Та Ірія не зважав на те, взяв Єремію й привів до князів.

15 Князі ж, люті на Єремію, заходились його бити ще й посадили в тюрму, в будинкові писаря Йонатана, з якого зроблено тюрму.

16 Так Єремія зійшов у землище під склепіння та й відсидів там багато днів.

17 Утім цар Седекія послав його взяти звідти. І потай від усіх спитав його цар у своїм палаці: "Чи нема якогось слова від Господа?" Єремія ж відказав: "Є, - і додав: Ти потрапиш у руки вавилонському цареві."

18 І сказав іще Єремія цареві Седекії: «Чим провинивсь я перед тобою, перед твоїми слугами й перед оцим народом, що ви мене в тюрму вкинули?

19 Де ж тепер ваші пророки, що вам пророкували: цар вавилонський, мовляв, не прийде на вас і на цю країну?

20 Тож вислухай мене, мій владико й царю: нехай моє благання дійде до тебе! Не повертай мене в будинок писаря Йонатана, щоб мені там життя не позбутись.»

21 Тоді цар Седекія звелів ув'язнити Єремію в тюремнім дворі й давати йому з Пекарської вулиці по буханцеві хліба на день, аж поки не вийшов увесь хліб у місті. Так перебував Єремія в тюремному дворі.