«Тож і тепер, Владико небес, пошли перед нами доброго ангела на страх і жах нашим ворогам. Нехай будуть розбиті твоїм потужним рам'ям ті, що з богохульством на устах вирушили на твій святий народ». Так він закінчив.» (Друга книга Макавеїв 15:23-24)

Книга Пророка Єзекиїла 8

Глава:

Ідолопоклонство в єрусалимському храмі

1 У шостому році, у шостому місяці, на п'ятий день місяця сидів я в моїй домівці, а передо мною сиділи старші юдейські, коли там з'явилась надо мною рука Господа Бога.

2 Дивлюсь я, аж тут щось, подобою схоже на людину. Від того, що скидалось у нього на крижі, униз - вогонь, а від крижів угору - немов сяйво, неначе блиск бурштину.

3 Він простяг неначе руку й узяв мене за волосся, і дух підняв мене між небом та землею і приніс мене в Божих видіннях до Єрусалиму, у внутрішню браму, що звернена на північ, де стояв бовван ревнощів, що побуджує ревнощі.

4 І ось слава Бога Ізраїля постала там, схожа на те видіння, що я бачив на рівнині.

5 І сказав мені: "Сину чоловічий! Підведи твої очі до півночі!" І я підвів мої очі на північ, аж ось на північ від жертовної брами той бовван ревнощів, при вході.

6 І сказав він мені: "Сину чоловічий! Чи бачиш ти, що вони коять? Ті великі мерзоти, що виробляє тут дім Ізраїля, щоб віддалити мене від моєї святині? Та ти побачиш іще більші мерзоти!"

7 І він привів мене до входу в дворище. Подививсь я: аж ось у мурі щілина.

8 І сказав мені: "Сину чоловічий! Зроби діру в мурі." Пробив я діру в мурі, і ось двері.

9 І сказав мені: "Увійди та подивись на гидкі мерзоти, що вони там коять."

10 Увійшов я і побачив усякого роду гадів і гидких тварин, і всяких бовванів дому Ізраїля, вимальованих скрізь навколо по стінах.

11 І сімдесят мужів зо старших дому Ізраїля, а серед них Яазанягу, син Шафана, стоять перед ними; кожен з кадильницею в руках, і пахощі від кадила линули вгору.

12 І сказав до мене: "Чи бачиш, сину чоловічий, що старші дому Ізраїля коять потай, кожен у своїй кімнаті з образами? Бо кажуть: Господь нас не бачить, Господь покинув країну."

13 Далі сказав до мене: "Та побачиш іще куди гірші мерзоти, що вони виробляють."

14 І привів мене до входу в ворота дому Господнього, що на півночі; аж ось там сидить жіноцтво, голосячи по Таммузі.

15 І сказав до мене: "Чи бачиш, сину чоловічий? Та ти побачиш іще гірші, ніж ці, гидоти."

16 І він повів мене до внутрішнього дворища Господнього дому, і ось там коло входу в Господню святиню, між сіньми та жертовником, стоїть з двадцять п'ять людей, спиною до Господньої святині, а лицем до сходу. Вони поклонялись до сходу, до сонця.

17 І він сказав до мене: «Бачиш, сину чоловічий? Ще мало домові Юди тих гидот, що тут коять; вони ще розповсюджують по землі насильство і знову доводять мене до гніву. Дивись, вони прикладають галузку до носа.

18 За те ж і я чинитиму з ними в гніві: око моє не пощадить, не змилосерджусь і хоч би вони і як голосно до моїх вух взивали, я їх не почую.»