«Кажу вам: Між народженими з жінок нема нікого більшого понад Йоана; а найменший у Царстві Божім - більший від нього.» (Євангелія від Луки 7:28)

Книга Пророка Єзекиїла 10

Глава:

Видіння Бога й херувимів

1 Глянув я, коли ж на тверді, що над головами у херувимів, щось наче сапфір-камінь, щось наче престол було видно над ними.

2 І він сказав чоловікові, одягненому в льняну одіж: "Увійди проміж колеса під херувимів, набери повні пригорщі жару, що між херувимами, та висип на місто." І він увійшов на моїх очах.

3 Херувими ж стояли праворуч від храму, як той чоловік увійшов, і хмара сповнила середній двір.

4 Тоді слава Господня знялась із херувимів до порогу храму, і храм сповнився хмарою, і двір був повен сяйва слави Господньої.

5 І чути було шум крил херувимів аж до крайнього двору, мов би голос Всемогутнього Бога, як він говорить.

6 Коли ж повелів чоловікові, одягненому в льняну одежу: "Набери жару з-поміж коліс, - між херувимами", - увійшов той і став коло коліс.

7 І простягає один херувим руку до вогню, що між херувимами, і взяв та й подав у пригорщу одягненому в льняну одежу. Той прийняв і вийшов.

8 Було ж у херувимів видно подобину людської руки під крильми.

9 Глянув я: аж ось коло херувимів четверо коліс, по одному колесу коло кожного херувима, і на вид ті колеса мов би з хрисоліту.

10 Видом же всі четверо були однакової подоби, так ніби одне колесо було в другому.

11 Як вони йшли, то йшли на чотири свої боки; ідучи, вони не обертались, бо вони йшли туди, куди була звернена голова, тож ідучи, не обертались.

12 Тіло ж у них усе, і спина й руки, крила й колеса були по всьому колу повні очей, по всіх чотирьох колесах.

13 Колеса ж ці, як я чув, називано "галгал".

14 У кожного з них було чотири обличчя. Лице в одного - лице херувима; лице в другого - лице людини, у третього - лице лева, а в четвертого - лице орла.

15 І херувими знялись угору: це були ті живі істоти, що я бачив при Кевар-річці.

16 Як ішли херувими, то йшли й колеса коло них, і як херувими простягали крила, щоб ізнятись над землею, то й колеса збоку не відвертались від них.

17 Як вони зупинялись, то й колеса зупинялись, а як вони здіймались угору, то й колеса здіймалися з ними, бо оживляючий дух був у них.

18 Тоді слава Господня відійшла з-над порогу в храмі й стала над херувимами.

19 Херувими ж розгорнули крила й знялися з землі вгору перед очима в мене, летівши, і колеса разом з ними. Зупинились вони коло входу в східню браму храму, а над ними слава Бога Ізраїля зверху.

20 Це були ті тварини, що я бачив під Богом Ізраїля при Кевар-річці, і взнав я, що то були херувими.

21 У кожного - по чотири обличчя, і в кожного - по чотири крила, і щось наче людські руки були в них під крильми.

22 А лиця їхні здавалися цілком схожими на лиця, що я бачив при Кевар-річці. Кожен ішов навпростець поперед себе.