«Слухай, Ізраїлю, оце сьогодні маєш перейти через Йордан, щоб іти підбити народи, більші й сильніші за тебе; міста, великі й укріплені під саме небо;» (Книга Второзаконня 9:1)

Пророк Міхей 6

Глава:

Господня відплата 1-8; проти ошуканців 9-16

1 Слухайте ж, що Господь говорить: "Устань, судись перед горами, нехай пагорби чують твій голос."

2 Слухайте, гори, Господню розправу, і зважайте, ви, землі основи, бо в Господа розправа з своїм народом, і він правуватиметься з Ізраїлем.

3 «О мій народе, що я тобі зробив? Чим тебе скривдив? Відповідай мені!

4 Я вивів тебе з Єгипетського краю і викупив тебе з дому неволі. Послав я був перед тобою Мойсея, Арона та Марію.

5 Народе мій! Згадай но, що задумав був Балак, цар моавський, що йому відповів Валаам, син Беора; від Шіттіму до Гілгалу - знати праведні діла Господні.»

6 З чим мені перед Господом з'явитись, уклонитись перед Богом Вишнім? Чи мені стати перед ним із всепаленнями, з однолітними назимками?

7 Чи будуть Господеві довподоби тисячі баранів, десятки тисяч ручаїв олії? Чи маю йому дати мого перворідня за мої переступи, плід мого лона за гріхи душі моєї?

8 Тобі сказано, о чоловіче, що є добре й чого Господь від тебе вимагає: лише чинити справедливість, любити милосердя й покірно ходити перед твоїм Богом.

9 Голос Господній кличе до міста: «Слухайте, покоління та громадо міста!

10 Хіба я можу знести бат неправильний та ефу зменшену, огидну?

11 Хіба я можу виправдати вагу лукаву та тягарці підроблені у саквах?

12 Бо багачі його, його мешканці точать брехні, і їхній язик у них в устах зрадливий.

13 Тому я й почав тебе карати й пустошити за гріх твій.

14 Ти будеш їсти, та насититись не зможеш, твій голод буде у твоїм нутрі. Набік відкладеш, але не сховаєш; а що сховаєш, те віддам мечеві.

15 Ти будеш сіяти, але не жатимеш, будеш оливки давити, але олією маститися не будеш; і виноград, - але вина не питимеш.

16 Ти бережеш звичаї Омрі й усі діла дому Ахава; ви ходите за їхніми намислами, щоб я тебе віддав на поталу, а твоїх мешканців на насміх, - і ви нестимете ганьбу народу мого.»