«І сказав Бог до нього: За те, що просив ти цю річ, а не просив для себе днів довгих та багатства, і не просив душ ворогів своїх, а просив собі розуму, щоб уміти судити ...» (Перша книга царів 3:11)

І Книга Самуїла 4

Глава:

Поразка ізраїльтян і втрата ковчегу 1-11; смерть Елі 12-22

1 Слово Самуїла було для всього Ізраїля. Того часу вибрались філістимляни на Ізраїля війною, й ізраїльтяни виступили на війну проти філістимлян та й отаборились при Евен-Езері; а філістимляни отаборились під Афеком.

2 Філістимляни вишикувались у бойовий лад проти Ізраїля; бій був запеклий, розбили Ізраїля філістимляни, і з війська полягло на полі битви до чотирьох тисяч чоловік.

3 Як же повернувся люд у табір, старші Ізраїля сказали: "Чому Господь побив нас сьогодні перед філістимлянами? Візьмім із Шіло ковчег Господнього союзу, щоб ішов посеред нас і спас нас із рук ворогів наших!"

4 Народ послав у Шіло, й взяли вони звідти ковчег Господа Сил, що перебуває на херувимах. Обидва сини Елі, Хофні й Пінхас, супроводжали ковчег Божий.

5 Як же прибув ковчег Господній у табір, увесь Ізраїль зняв такий великий крик, що аж земля стряслася.

6 Коли ж почули філістимляни голосний гомін той, то спитали: "Що то за крик голосний та великий у таборі єврейськім?" І як дізнались, Що то ковчег Господній прибув у табір,

7 злякались, бо говорили: "Бог прибув у табір!" І сказали: «Горе нам, бо так ще досі не бувало.

8 Горе нам! Хто нас урятує з руки цього могутнього Бога, що побив єгиптян усякими карами в пустині!

9 Кріпіться й покажіть себе мужами, філістимлянами, коли не хоче те зробитися єврейськими рабами, як вони були вашими! Будьте, отже, мужами, і до бою!»

10 Вдарили філістимляни, і було Ізраїля розбито. І побігли кожен до свого намету. Була то вельми велика поразка, полягло Ізраїля 30 000 піхотинців.

11 І ковчег Божий було взято, й обидва сини Елі, Хофні і Пінхас, померли.

12 Один веніяминянин утік із бойових рядів і того ж дня прибув у Шіло. Одіж на ньому була подерта й порох на голові в нього.

13 Як він прибув, Елі сидів на стільці біля дверей і позирав на шлях, бо серце його тремтіло за Божий ковчег. І коли прийшов той чоловік, щоб сповістити в місті про це, все місто зняло лемент.

14 Почув Елі той лемент і спитав: "Що то за галас такий великий?" Чоловік підбіг хутенько і сповістив Елі.

15 Елі ж було дев'ятдесят вісім років, очі в нього були нерухомі, й він не міг уже бачити.

16 Тому чоловік сказав до Елі: "Я - той, що прибув із табору. Я втік сьогодні з поля бою." Елі спитав: "Що ж там сталося, мій сину?"

17 Посол у відповідь сказав: "Кинувсь навтеки Ізраїль перед філістимлянами; до того полягло вельми багато люду, та й сини твої, Хофні й Пінхас, обидва мертві, і ковчег Божий узято!"

18 Як же згадав той про ковчег Божий, упав Елі зо стільця коло дверей навзнаки, і зломив в'язи, й умер, бо був старий і тяжкий. Сорок років правив Ізраїлем.

19 Невістка ж його, жінка Пінхаса, була вагітна, ось-ось мала родити, і як почула вістку про те, що взято ковчег Божий, та що свекор її і муж мертві, скорчилася й породила, бо вхопили її болі.

20 І як вона вмирала, жінки, що стояли вколо неї, сказали їй: "Не бійся, ти вродила сина." Однак, вона не відповіла й на теє не вважала.

21 Тільки назвала хлопця Іхаводом, хотівши тим сказати: пішла геть слава від Ізраїля, бо було захоплено Божий ковчег, а свекор і муж неживі.

22 Вона сказала: "Відійшла від Ізраїля слава, бо взято ковчег Божий."