«Ой Господи, коли ти рушив був із Сеїру, коли виступив єси з полів едомських, земля здригнулась, небо краплями бризнуло, й хмари ринули водою.» (Книга Суддів 5:4)

І Книга Самуїла 10

Глава:

Помазання Саула 1-4; Саул між пророками 5-16; вибір Саула на царя 17-27

1 Тоді Самуїл узяв посудину з олією й вилив Саулові на голову, потім поцілував його й промовив: «Оцим Господь тебе помазав у князі над Ізраїлем, своїм народом! Прав, отже, над Господнім народом і визволь його з рук ворогів його навколо. Ось тобі знак, що Господь тебе помазав князем над своїм насліддям:

2 тепер, коли підеш від мене, зустрінеш двох чоловіків біля гробу Рахилі, на границі Веніямина, в Зелзасі, що тобі скажуть: знайшлись ослиці, що їх ти ходив шукати; та твоєму батькові байдуже про ослиць, він журиться за вами й каже: Що сталось із моїм сином?

3 Як підеш звідти далі й прийдеш до Тавор-Дуба, зустрінуть тебе там три чоловіки, що будуть сходити до Бога в Бетел. Один нестиме троє козенят, один три буханці хліба, а один - бурдюк вина.

4 Вони привітають тебе й дадуть тобі два хліби й ти приймеш з їхніх рук.

5 Потім прийдеш на (Гівеа), горбок Божий, де живуть філістимляни, і як будеш увіходити в те місто, зустрінеш там гурток пророків, що сходитимуть із узвишшя, і перед ними гарфа, бубон, сопілка й гусла; пророкуватимуть саме в захваті.

6 Тоді зійде на тебе дух Господній, і ти будеш пророкувати з ними, і перетворишся в іншого чоловіка.

7 І як ці знаки здійсняться на тобі. чини як тобі вийде на руку, бо Бог із тобою.

8 Ти спустишся перш мене в Гілгал, і я прийду туди до тебе, щоб там принести всепалення й мирні жертви. Сім день чекай, поки прийду до тебе, й я звістую тобі, що маєш робити.»

9 І от як він повернувся, щоб іти від Самуїла, Бог перетворив йому серце, і всі ті знаки того ж самого дня здійснилися.

10 Звідти прибули вони в Гівеа, аж ось гурт пророків йому назустріч, і зійшов на нього дух Божий, і він пророкував між ними,

11 так що всі ті, що його перше знали, побачивши, як він пророкує з пророками, один до одного казали: "Що сталося з сином Кіша? Невже ж Саул також між пророками?"

12 Відповів один із присутніх: "А хто їхній батько?" З того постала приповідка: "Невже й Саул між пророками?"

13 Коли перестав пророкувати, пішов додому.

14 Дядько Саула спитав його та його слугу: "Куди ж ви ходили?" Він відповів: "Шукати ослиць. Та як побачили, що їх не знайти, пішли до Самуїла."

15 Далі мовив дядько Саула: "А розкажи но мені, що вам казав Самуїл."

16 Тоді Саул до свого дядька: "Він нам впевнено сказав, мовляв, ослиці знайшлися." А про те, що Самуїл сказав про царство, він йому не признався.

17 Згодом скликав Самуїл народ до Господа в Міцпу

18 й сказав до синів Ізраїля: «Так каже Господь Бог Ізраїля: Я вивів Ізраїля з Єгипту й визволив вас із рук єгиптян та всіх царств, що вас тіснили.

19 Ви ж тепер покидаєте вашого Бога, того, що врятував вас з усіх ваших нужд та скорбот, та й кажете: Ні! Таки царя постав над нами! - Оце ж ставайте перед Господом за поколіннями і за тисячами вашими.»

20 Самуїл звелів приступити всім колінам Ізраїля, й випав жереб на коліно Веніямина.

21 Далі звелів приступити колінові Веніямина за родинами, і випав жереб на родину Матрі. Нарешті звелів приступити родині Матрі, чоловік за чоловіком. і жереб випав на Саула, сина Кіша. Заходились його шукати, та не знайшли.

22 Ще раз спитали Господа: "Чи ж він прийшов сюди?" Господь відповів: "Ось він сховавсь між клунками."

23 І побігли й привели його звідти. Став він серед народу й цілою головою був вищий над усіма.

24 Самуїл сказав до всього народу: "Дивіться, кого вибрав Господь! У всім народі нема йому до пари!" Тоді всі закликали. мовивши: "Хай живе цар!"

25 Самуїл виклав перед народом право Царське, списав його в книзі й поклав перед Господом, а потім відпустив увесь народ - кожного до свого Дому.

26 Пішов і Саул до свого дому в Гівеа. а з ним пішли деякі хоробрі, що їм Господь зворушив серце.

27 Деякі ж негідники казали: "Чи може цей спасти нас?» І зневажаючи його, не принесли йому гостинця.