«Тоді Елі відповів їй: Іди в мирі, й нехай Бог Ізраїля дасть тобі те, про що його благала. Вона ж сказала: Дозволь своїй рабині знайти ласку в твоїх очах!» (Перша книга Самуїлова 1:17-18)

І Книга Самуїла 11

Глава:

Перемога над аммоніями

1 Через який місяць Нахаш, аммоній, двигнувся й отаборився проти Явеш-Гілеаду. Всі явешські люди сказали до Нахаша: "Вчини з нами угоду, й ми будемо служити тобі."

2 Нахаш же, аммоній, відповів їм: "Ось на якій умові вчиню з вами угоду: я виколю кожному з вас праве око, - хочу навести цю ганьбу на ввесь Ізраїль."

3 Явешські старші йому сказали: "Дай нам сім день часу. Ми пошлемо гінців по всіх ізраїльських границях, і як ніхто не прийде нам на поміч, ми тобі піддамося."

4 Як же прийшли гінці в Саулову Гівеа й переказали ті слова до вух народу, весь люд заплакав уголос.

5 Саме тоді Саул позаду волів повертався з поля; й спитав він; "Що то з народом, що так плаче?" Йому оповіли справу людей явешських.

6 Коли Саул зачув те, дух Божий раптом спустивсь на нього, й він запалав великим гнівом.

7 Вхопив пару волів, розшматував їх і розіслав через гінців по всій Ізраїльській землі зо словами: "Хто не піде за Саулом і Самуїлом, то волам того буде те саме." Страх Господній напав на людей, і вони вирушили, як один чоловік.

8 Він переглянув їх у Безеку, і було сичів Ізраїля 300 000, а мужів Юди -30 000.

9 І сказав гінцям, що прибули: "Перекажіть людям явеш-гілеадським: узавтра, як сонце почне припікати, буде вам підмога." Прийшли гінці й сповістили це явешським людям і ті зраділи.

10 А явешські мужі сказали: "Узавтра ми вийдемо до вас, і ви чинитимете з нами, що вам довподоби."

11 Другого дня Саул розділив людей на три загони, що вдерлись під час ранньої сторожі в табір і били аммоніїв аж поки не настала денна спека. Що ж із них зосталось, розсипалося так, що й двох не залишилось укупі.

12 Тоді народ сказав до Самуїла: "Хто говорив: чи ж Саулові над нами царювати? Видайте тих людей, ми їх уб'ємо!"

13 Саул же відповів: "Нікого не слід убивати цього дня, сьогодні бо Господь дав Ізраїлеві перемогу."

14 А Самуїл сказав до народу: "Ходімо в Гілгал і поновім там царство."

15 І двигнувся ввесь народ у Гілгал і там, у Гілгалі, перед Господом, Саул був проголошений царем. Там же принесли перед Господом мирні жертви. І веселились там Саул і всі ізраїльські мужі вельми.