«Тоді Йонатан сказав тим, що були при ньому: Встаньмо до бою за життя наше, бо сьогодні воно не так, як учора чи й позавчора. Ось бо війна і спереду й ззаду нас, звідсіль і звідтіль вода Йордану ...» (Перша книга Макавеїв 9:44-45)

Пророк Осія 13

Глава:

Невдячний Ефраїм буде покараний

1 Як говорив, було, Ефраїм - усі тремтіли: він був в Ізраїлі поважний. Та він через Ваала провинився й загинув.

2 І нині вони грішать дедалі більше й більше. Вони собі зробили литих бовванів із свого срібла, згідно із своїм розумом - ідолів: усе робота ремісницька! І примовляють: "Жертвуйте їм! Люди, телят цілуйте!"

3 За те ж і будуть вони, неначе мряка вранці, немов роса, яка зникає вдосвіта, немов полова, що вітер її з току звіває; мов дим з вікна.

4 Однак, я - Господь, Бог твій, із Єгипетського краю. Іншого, крім мене, Бога ти не знаєш, і опріч мене, -Спасителя немає.

5 Я знав тебе в пустині, в краю великої посухи.

6 Коли ж їх нагодовано й вони стали ситі, наситилися, - серце їхнє загорділо, тому мене й забули.

7 Тому то я для них став левом; мов леопард, чигатиму при дорозі.

8 Немов ведмедиця, що забрано в неї ведмежат, я на них накинусь; я роздеру їхнього серця оболону й там пожеру їх, мов левиця; звір дикий буде їх на шматки розривати.

9 Знищу тебе, Ізраїлю, - хто прийде тобі з допомогою?

10 Де ж він, твій цар, щоб тебе рятувати по всіх твоїх містах? Де твої судді, що про них говорив єси: "Дай мені царя і князів"?

11 Я дав тобі царя у моїм гніві, і забрав геть у моїм обуренні.

12 Несправедливість Ефраїма, зв'язана у вузол, гріх його схований ретельно.

13 Прийдуть на нього муки породіллі, та він - син нерозумний: вже час би й народитись, та він не покидає материнського лона.

14 І я б та визволяв їх з руки Шеолу? Я б їх рятував від смерти? Де твої рани, смерте? Де бич твій, о Шеоле? Жалю не буде в мене.

15 Хоч Ефраїм посеред очерету процвітає, та прийде східній вітер; Господній вітер здійметься з пустині й висушить його джерела, висушить його криниці; ограбує скарб усього дорогоцінного посуду.