«Не з нашими батьками заключив союз цей, а з нами, таки з нами, що ось тутечки сьогодні всі живі. Віч-на-віч розмовляв Господь з вами на горі з-посеред полум'я.» (Книга Второзаконня 5:3-4)

Пророк Захарія 4

Глава:

П'яте видіння - ліхтар та маслина

1 Повернувсь той ангел, що розмовляв зо мною, і розбудив мене, як ото будять когось сонного,

2 і сказав до мене: "Що ти бачиш?" Я відповів: «Бачу я: ось ліхтар, увесь із золота, зверху ж на ньому келех і сім світичів на ньому, таки сім, і сім цівок до світичів, що на ньому зверху.

3 А коло нього дві маслини, одна праворуч від келеха, а друга ліворуч від нього.

4 Заговорив я і сказав до ангела, що говорив зо мною: "Що воно таке, мій владико?"

5 І відповів ангел Господній, що говорив зо мною, і сказав до мене: "Хіба ти не знаєш, що то таке?" Я сказав: "Ні, мій владико."

6 Тоді озвавсь він і сказав до мене: «Це Господнє слово до Зоровавела, що каже: Ні військом, ані силою, а тільки моїм духом, - говорить Господь сил.

7 Хто ти, горо велика, перед Зоровавелом? Ти станеш низиною, і він винесе верхній камінь під оклики веселі: Ласка, ласка йому!»

8 І надійшло до мене таке слово Господнє:

9 «Руки Зоровавела заклали основи дому цього й його ж руки закінчать його, і ти зрозумієш, що Господь сил послав мене до вас,

10 Хто бо маловажив день малих початків? Власне, ті радуватись будуть, коли побачать оливо в руці Зоровавела, власне, ці сім - це Господні очі, що обходять усю землю.»

11 Озвавсь я і сказав до нього: "Що воно - ці дві маслини праворуч від ліхтаря і ліворуч від нього?"

12 Озвавсь я вдруге й сказав до нього: "А що воно ці дві маслинні гілки, що коло двох золотих цівочок, які виливають золоту олію з себе?"

13 І він відповів мені: "Хіба ти не знаєш, що це?" Я сказав: "Ні, мій владико."

14 Тоді він сказав: "Це два Помазаники, що стоять перед Господом усієї землі."