«Кажу вам: Між народженими з жінок нема нікого більшого понад Йоана; а найменший у Царстві Божім - більший від нього.» (Євангелія від Луки 7:28)

Одяг моєї душі

"І не лякайтеся тих, хто тіло вбиває, а душі вбити не може; але бійтеся більше того, хто може й душу, і тіло вам занапастити в геєнні." (Матв. 10:28)

Кожен з нас щоранку прокидаючись і вирушаючи на роботу чи по своїм справам вдягає тіло в одяг. В кожного він різний: колір, розмір, фасон. Також одяг людини міняється в залежності від пори року.

А в яку одіж вбрана наша душа?

Цікаве і дуже просте питання. Мабуть, кожен з нас знає відповідь, так, звісно – це є людське тіло. Наша безсмертна душа одягнена в наше смертне та недосконале тіло.

Чому це так і яке призначення тілесного одягу?

Давайте згадаємо книгу Буття:

"І створив Господь Бог людину з пороху земного. І дихання життя вдихнув у ніздрі її, і стала людина живою душею." (Буття 1:7-8)

Отже бачимо, що людське тіло було створене з пороху, але ми отримали живу душу від нашого Творця. Пізніше люди пізнали гріх, за що були позбавленні перебувати в раю і отримали справедливе покарання від Бога.

"До жінки промовив Бог: Помножуючи, помножу терпіння твої та болі вагітности твоєї. Ти в муках родитимеш діти, і до мужа твого пожадання твоє, а він буде панувати над тобою. І до Адама сказав Він: За те, що ти послухав голосу жінки своєї та їв з того дерева, що Я наказав був тобі, говорячи: Від нього не їж, проклята через тебе земля! Ти в скорботі будеш їсти від неї всі дні свойого життя. Тернину й осот вона буде родити тобі, і ти будеш їсти траву польову. У поті свойого лиця ти їстимеш хліб, аж поки не вернешся в землю, бо з неї ти взятий. Бо ти порох, і до пороху вернешся.” (Буття 3:16-18)

Після того, як люди пізнали гріх, наше тіло вже не могло бути досконалим, ним заволоділи злі духи, які розпалили в ньому тілесні пристрасті, нечистоту, хвороби, і привели людину до першого кровопролиття. Все більше і більше наш тілесний одяг був вражений гріхом і став недосконалим. Ми часто можемо спостерігати це явище і в нашому житті. Тілесні вади нашого одягу присутні в нас, але у всіх вони різні.

Та чи варто засмучуватись через недосконалість, яку ми отримали?

Зовсім ні, тому що Бог дає нам розуміння, що ця одіж тимчасова і потрібна нам лише для цього короткого земного життя.

Для чого?

Для того, щоб зробити вибір, кому хочемо віддати свою безсмертну душу, цей безцінний дар від Нашого Творця.

Давайте подумаємо чи впливає на душу наше тіло?

Можна з певністю сказати так. Давайте розглянемо такий простий приклад з нашого життя: коли ви вдягаєтесь в брудний, дірявий одяг, як ви будете себе почувати між людьми? Думаю не зовсім зручно і думка людей буде про вас не найкраща. Подібно і з нашою душею, коли ви не слідкуєте за тілом, а віддаєтесь на різні тілесні пристрасті і залежності: куріння, алкоголь, наркотики, сексуальні розваги і інші, душа ваша страждає, стукає, щоб ви зупинились, вона задихається. Вона бажає жити в чистім тілі, яке слідкує за собою. Бо коли ми тілом чисті то і душа наша сіяє. Тоді нам легше відкритись на Бога.

Хоча нам важко боротися з інстинктами адже вони не вимовно закликають нас піддатися, чому так відбувається з нами?

Спокусник маніпулює нами через тіло, він хоче погубити душу і забрати її собі на пекельні страждання. Ви думаєте йому потрібне ваше тіло? Зовсім ні, він бажає ваш "скарб", бо знає його ціну, на відміну від нас самих, бо ми часто не розуміємо вартості нашої душі.

Він підходить до нас і шукає слабке місце, в кожного воно може бути різне, сказати що його немає в нас неможливо ми всі з гріхом і маємо тілесні слабкості. Диявол шукає саме слабке місце і починає свою гру з нами, робить нас вже залежними від наших пристрастей. Все що він може - це тільки спотворювати те, що має служити добру. Хочу тут згадати рядки з св. Євангелії:

"Знов диявол бере Його на височезную гору, і показує Йому всі царства на світі та їхнюю славу, та й каже до Нього: Це все Тобі дам, якщо впадеш і мені Ти поклонишся! Тоді каже до нього Ісус: Відійди, сатано! Бо ж написано: Господеві Богові своєму вклоняйся, і служи Одному Йому! Тоді позоставив диявол Його." (Матвія 4:8-11)

Так диявол і нам пропонує відчути всі гріховні радості цього світу, ми так радо спішимо думати, що весь світ біля моїх ніг, а лукавий сміється з нас, бо знає - це все пусті речі, які ведуть нас до погибелі. Бо кожен розуміє, не залежно від ступеня освіти, віри і соціально статку, що всі пізнають смерть і нічого не заберуть з собою. А відповідь за свої вчинки дадуть всі, можете не сумніватись.

"Які на багатство своє покладають надію, і своїми достатками хваляться? Але жодна людина не викупить брата, не дасть його викупу Богові, бо викуп їхніх душ дорогий, і не перестане навіки, щоб міг він ще жити навіки й не бачити гробу! Та люди побачать, що мудрі вмирають так само, як гинуть невіглас та неук, і лишають для інших багатство своє..." (Псалом 48)

Давайте поглянемо як Бог діє на нас через наше тіло.

Кожен з нас мав в своєму життя різні хвороби, важкі, недуже і коли вони приходять кожен повторював, що нічого мені вже не потрібно, найдорожче здоров’я. Тоді наші тілесні пристрасті притихають, вже не манять нас до гріха, ми починаємо розуміти нашу неміч, починаємо згадувати про Бога, молитися просити допомоги. Бог рятує нас в такий спосіб бо він прекрасно знає, що тіло наше тимчасове, а ми сумуємо хочемо його носити вічно. Творець нашого тіла і душі промовляє не сумуй, борися зі своїм не досконалим тілом, проси в молитві і я тебе переміню вже тут на землі, я тебе звільню від твоїх пристрастей і залежностей. А після загибелі твого тіла земного, зодягну тебе в нову чисту непорочну одіж на життя вічне.

Якщо ви відчуваєте якісь тілесні пориви і пристрасті які ведуть вас до гріха, чи хочете позбутись якихось залежностей моліться до Бога цією молитвою і Він вас порятує і зробить новою людиною.

Молитва про перемогу над спокусами

Господи Милосердний! Ти створив чоловіка, щоб душею і тілом прославляв Тебе і вірно Тобі служив. Ти вчинив моє тіло храмом Святого Духа і освячуєш мене кожного разу, коли в Пресвятій Тайні Євхаристії я приймаю Найсвятіше Тіло і Кров Твого Єдинородного Сина – Ісуса Христа.

Дай мені, Господи, силу, щоб я міг мужньо і успішно переборювати спокуси злого духа та всі мої низькі пристрасті й пожадання. Зачини двері мого серця перед жадністю земної слави і дочасного майна, не дай доступити до мене ненависті й заздрощам, віджени від мене гріховні думки й пожадання та дай мені силу подолати їх. Дозволь, щоб я через щоденні перемоги, віддав усі мої сили душі і тіла Тобі на служіння. Укріпи, Господи, Твоєю Милістю мою слабку людську природу, допоможи мені, щоб я щораз більше освячував себе, а колись у майбутньому житті прийми мене до Твоєї Небесної Слави разом з усіма Святими і тими, що вірно служили Тобі.

Згадай, Пречиста Діво Маріє, і Мати моя Небесна, що я віддався Тобі в опіку і Тобі хочу належати, рятуй і підтримай мене під час моїх спокус. Амінь.