"Хто йде вслід за мною, той не ходить у темноті", - каже Господь (Йо. 8:12). Ці слова Христові заохочують до того, щоб ми наслідували Його життя і святі заповіді Його, якщо ми справді маємо бажання просвітитися і очиститися від усякого засліплення серця. Христова наука є найвищою за всі науки мудреців, філософів, за всі науки святих. Хто матиме Духа Христа, той знайшов хліб життя. Дуже часто буває так, що люди стоять у храмі Божому, вдають, що дуже уважно слухають Слово Боже, а насправді думками вони далеко від храму. Або ж своєю поведінкою дають зрозуміти священикові, що він задовго говорить проповідь.
Велемудрі слова ще не роблять людину ні святою, ні праведною. А ось покора і чесне життя милі Богові. Чи можемо ми знати все, чи можемо розуміти Біблію всю дослівно? В нас є церква свята і є Божий посланець – священик у ній. Він і старається пояснити, розповісти доступно незрозуміле, розрадить і щиро помолиться за нас. Але навіть коли б ми знали усю Біблію і думки усіх мудреців, навіщо все це без любові і благодаті Божої?
Найвища мудрість - погорджувати світським життям і прагнути йти до Царства Небесного. Воно є недосяжним, коли любуватися і тішитися проминаючими багатствами і примножувати їх без міри. Не є на користь нашій душі і ганятися за почестями, пнутися вгору. Не треба давати волю бажанням тіла, щоб потім тяжко за це не покутувати. Дуже часто бажаємо собі, друзям чи родичам довгих років життя, грошей, багатства. Інших земних благ, але не бажаємо праведного життя і думаємо про те, що має статися колись. Не потрібно любити те, що досить швидко проходить, а спішити туди, де чекає нас вічна радість. Так, спішити, бо життя все одно на місці не стоїть, а час такий швидкоплинний.
Ким би людина не була, куди б не пішла, буде їй тяжко, якщо не звертатиметься до Бога. Згадаймо приказку "Без Бога ні до порога". Нам здається, що ми дуже розумні і спритні, бо все нам вдається. Ми дуже цим гордимось і цінуємо себе, іноді занадто. А Бог випробовує нас, розкриваючи в нашій душі сильне самолюбство.
Селянин думає, що це лише завдяки його праці поспіло зерно і вчасно зібрано. Майстер не намилується витвором рук своїх. Лікар отримує щедру подяку від пацієнта після вдалої операції. А чи це людина така мудра і вміла баз Божої помочі? Забуваємо, беручись за роботу, помолитись, із вдячністю перехреститися після закінчення справи.
У тебе мало оплачувана робота? Помолись і вона буде тобі в радість, бо працювати ябияк – гріх. Помолись, якщо не вродив хліб, не вдалося звести будинок, помер пацієнт. Пам’ятай, це воля Божа. Не занепокоюй душу свою тим, що тобі не ведеться так, як ти того бажаєш і хочеш. Не переймайся тим і не заздри іншому, бо нема людини без смутку, без проблем. Добре почувається той, хто може щось перетерпіти заради Бога.
Нам здається, добре тій людині, що багата, в якої є влада. Але погляньмо – добро небесне вічне. Його ніколи не можна мати без клопоту і без страху. Для людини не є щастям мати добра надміру. Їй вистачає середньої міри, тому, коли ми в журбі (це по волі Божій), не нарікаймо, колись буде радість. Ми живемо тут для того, щоб бути в нужді. Чи можна поєднувати життя духовне і життя сите, розкішне? Для духовної людини потреби тіла на цьому світі стають великим тягарем. Що й підтверджують слова пророка: "Із потреб моїх визволь мене, Господи".
Світ є гірким для тих, хто купається в розкошах у цьому нещасному житті, бо воно є проминаючим. Візьмімо за приклад недугу близької нам людини. Як ми хвилюємося, лікуємо хворого і молимось за нього і якою є радість одужання! Подякуймо Господу Богу і за хворобу, і за виздоровлення. Без смутку життя не буде важливим, бо забудемо про Бога і не будемо пам’ятати про молитву, про милостиню, про піст. Чи має людина в достатку радість? До нього звикає і не відчуває смаку добра й милості, яку посилає Бог, і є досить багато людей (у теперішнім часі), які тяжкою працею дістали те, що так довго мріяли здобути, і так до цього прив’язались, що зовсім забули про Царство Небесне і не дбають про нього. Ніби будуть вічно жити тут. Які бідні ті люди, що погрузли в речах земних. Наприкінці життя вони відчують марність того, що так любили.
Поки людна має немічне тіло, вона не може жити без смутку, болю, сліз. Треба подолати безліч перешкод тернистою стежиною, поки дістанешся до раю, туди широких і легких доріг немає. Коли бідують і сумують, то прийде пора на заслуги. Тому пам’ятаймо про життя вічне. Не любімо тіло надміру, але й не чинімо занадто наругу над ним. Справжня перемога - це перемога над собою.
(Лілія Фішук – Дем’янюк. м. Тернопіль. Газета "Вільне Життя".)
Справжня перемога – перемога над собою
Статті для перегляду
- Історичні докази Воскресіння
- Відношення до снів
- Десять заповідей в умовах сучасності
- Три смертні вороги довголіття
- Любов чи гроші?
- Іконошанування та зображення Бога Отця
- Про життя
- Православне вчення про Євхаристію
- Чому нам бракує часу?
- Десять способів невдало одружитися
- Лист Ісуса до людини
- Старість у тридцять років
- Наскільки сумісні християнська віра і прагнення кар’єри?
- 20 об’єктивних істин. Нічого крім правди
- Гріхи, що кличуть про помсту до Неба. Гріх содомський
- Різні обличчя заздрості
- 10 заповідей для батька
- Мій шлях до Бога
- Чи маємо ми благословення?
- З усією впевненістю хочу сказати лише одне: «Розлучення – це ворота до пекла»
- Беззаперечні докази Правди
- Про хресне знамення
- Коли Бог чує нашу молитву?
- Про святих людей
- Про святих ангелів
- Неймовірні результати досліджень NASA ікони Матері Божої Гваделупської.
- Абсурдність невіри в Бога
- Чи є в сучасному світі пустельники, самітники?
- Воскресіння плоті після смерті?
- Чи миттєво відбувається навернення невіруючого?
- Чому Господь допускає смерть дітей і молодих?
- Як гнів Божий поєднується з Його милосердям?
- Як розмовляти з Богом
- Як бути добрим?
- 10 правил щастя від Блаженного Папи Йоана XXIII.
- Чому Бог не дає душі заздалегідь вирішити, народжуватися чи ні?
- У яких випадках вживання алкоголю є тяжким гріхом?
- Словничок Отця Боско - повчальні вислови
- Чудові поради про виховання дітей від матері Терези
- П’ять речей, про які люди найбільше шкодують перед смертю
- Як і коли виникли перші монаші спільноти та чини?
- Заповіт Матері Терези
- Як відрізнити смертний гріх від повсякденного гріха?
- Про щире бажання виправити своє життя
- Про царську дорогу св. Хреста
- Про науку терпеливості
- Про життя внутрі душі
- Уроки про покаяння
- Заклик до покаяння
- Про боротьбу з грошолюбством
- Жива любов
- Мати Милосердя
- Одяг моєї душі
- Про щиру дружбу з Ісусом
- Роздуми про смерть
- Справжня перемога – перемога над собою
- Побожне заохочення до Святого Причастя
- Чи дійсно існує пекло?
- Яке воно пекло?
- Які люди підуть у пекло?
- Як уникати дороги у пекло?
- Справжнє значення Біблії
- Звідки ми знаємо, що Ісус нас розуміє
- Наша потреба у жертовній любові
- Чому Бог помер за нас
- Сімейне щастя – секрети його здобуття
- Про шлюб і сімейне життя