«Тоді сказав Ісус на ввесь голос: Хто вірує в мене - вірує не в мене, а в того, хто послав мене. І хто мене бачить, той бачить того, хто послав мене.» (Євангелія від Йоана 12:44-45)

Жива любов

Всім нам знайоме слово любов, ми навіть переконані, що нам відоме це почуття і знаємо як воно проявляється. Та чи любов про яку ми подумали і знаємо є живою любов’ю?

А що ж таке жива любов?

Жива любов – це правдива любов, любов Божа, вона вічна, як і її Творець. Бог є джерелом живої любові, яка шириться на все сотворене Богом.

Апостол Павло залишив нам чудовий гімн любові в якому ми можемо зрозуміти як діє жива любов і як вона проявляється:

"Любов довго терпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою, усе зносить, вірить у все, сподівається всього, усе терпить! Ніколи любов не перестає!" (Перше послання Павла до коринтян на 13:4-8)

Чи присутня в нашому житті жива любов?

Світ переважно живе іншою любов’ю, основою такої любові є задоволення, розваги, пристрасть, одним словом люди шукають тілесної приємності, а не духовної. Апостол Павло пише про іншу любов, коли ми жертвуємо себе цілковито людям яких любимо і не шукаємо задоволення, щоб нам було тільки добре.

Процитую коротко одні рядки пісні:

"У людей любові не шукай у людей лиш почуття, які руйнуються в одну мить".

Що можна зрозуміти з цих рядків і з чим ми всі стикаємось в нашому житті? В кожного була ця мить коли нас охоплювали почуття до людини яка нам сподобалась. Та за якийсь час все пройшло, ми кажемо, що розлюбили. Така любов не може бути живою.

Як визнало багато мудреців цього світу:

"Все проходить, все минає, все забувається, та любов живе вічно …"

Тільки з Богом людина може пізнати і отримати дар живої любові.

"Улюблені, любім один одного, бо від Бога любов, і кожен, хто любить, родився від Бога та відає Бога! Хто не любить, той Бога не пізнав, бо Бог є любов! Любов Божа до нас з'явилася тим, що Бог Сина Свого Однородженого послав у світ, щоб ми через Нього жили." (Перше соборне послання Івана 4:7)

Коли людина пізнає Бога, починає любити вже по іншому, любов ця спалює гріхи, шириться на ближніх, наші серця палають світлом Божим.

Жива любов перемінює, відкриває шляхи спасіння, жертвує себе для ближніх, вже живемо не пристрасними покликами тіла, і відриваємося від cатани і його слуг.

Святі Отці кажуть, коли людина отримує цей дар Божий, Божу любов і ми живемо любов’ю до Бога і ближніх, тоді диявол безсилий. Любов перемагає будь-яке зло.

Тому, всім нам, потрібно просити Бога отримати ласку живої правдивої любові, рости в цій любові, любити всіх ближніх.

Давайте принесемо наші молитви до Бога, щоб всі ми отримали від Нього дар живої, Христової любові!

Господи Милосердний, до тебе припадаємо і благаємо прости нас грішних і недостойних.
Святий Господи, просвіти наші серця вогнем Твоєї живої любові.
Дай нам ласку любити Тебе і наших ближніх через ціле життя.
Дякуємо Тобі Владико Неба і Землі. Амінь.
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.